Святкові події

У центрі Сокаля з нагоди Дня пам’яті і примирення відбулося віче

8 травня Україна вперше відзначила День пам'яті і примирення, указ про святкування цієї дати був підписаний Президентом України Петром Порошенком. У центрі Сокаля з цієї нагоди відбулося віче.

На початку ведуча Олена Назарова наголосила, що вшанування жертв війни свідчить про любов, ця ж чеснота передбачає прощення. Вона попросила, щоб усі молилися за загиблими, а не святкували перемогу одних над іншими. Далі священики відправили молебен за український народ. Декан Сокальського деканату о. Петро Звір зачитав звернення Ради єпископів Львівщини.  

Цьогоріч Україна відзначала День пам'яті і примирення з новим символом  червоним маком. Усім учасникам віча маки на груди прикріплювали учні сокальських шкіл та БДЮТу. Квітка маку символізує пам'ять про Героїв, загиблих у боях ХХ століття. В Україні мак  символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові та смерті. 

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко зазначив, що "день пам'яті і примирення цьогоріч відзначається вперше, в 70-ту річницю перемоги над нацизмом і 70-ту річницю завершення Другої світової війни. Ми маємо зробити все можливе, аби подвиги загиблих, новітніх Героїв України для майбутніх поколінь завжди залишалися прикладом незламності духу та глибокого патріотизму, стали вагомим чинником посилення патріотичних настроїв суспільства, консолідації нації навколо ідеї перемоги, збереження та утвердження української державності. 

Згадаймо наших загиблих земляків – Віктора Сивака, Ігоря Білика, Валентина Прихода, Романа Лагна, Андрія Костенецького, Юрія Білика, які віддали свої життя за Україну. Пам'ятаймо: тільки той, хто захищає рідну землю, завжди перемагає». 

Голова районної ради Ігор Дацюк наголосив, що минає 70 років з дня перемоги у Другій світовій війні, яка принесла величезну кількість людських жертв, найбільшу жертву склала Україна. Проте українці піднялися з колін, аби розвиватися далі. На жаль, нині знову відчуваємо подих війни, яку почала Росія. Хто на нашу землю з мечем прийде, той від нього й загине. Тому перемога має бути за нами.

Очевидець тих страшних лихоліть, сокальчанин Михайло Куцяба розповів: «Маю честь виступати від імені Братства ОУН-УПА. Багато з нас відійшли у вічність, чимало є прикутими до ліжка. Невже наша історія є поганим вчителем, чи то ми, українці, такі погані учні? Віками Україну знищують, дійшло до того, що нині нашу землю знову топче окупант, агресор. Нам теж було нелегко, хто пішов у підпілля, хто воював, але ми не здалися, у душі пронесли святе ім'я землі української, за яку під червоно-чорними прапорами воювала Українська повстанська армія. Тож нині схиляю голови перед тими, хто прийшов сюди вшанувати пам'ять про героїв. Коли Україна стала незалежною в 1991 році, ми навіть не могли подумати, що наші дітионуки будуть знову проливати кров, а так сталося. Молоде, тримайте дух, який тіло рве до бою, щоб і надалі боронити Українську державу. Україна вічна, вона нескорена».  

У цей день сокальчани віддали належне усім Героям: і тим, які боронили Україну під час війни, і тим, що сьогодні воюють на сході. З кожним роком очевидців війни стає все менше, настане мить, коли вони відійдуть у вічність. І дуже важливо не забувати з покоління в покоління передавати дітям і внукам пам'ять про ті страшні події в історії.

Військовий комісар Сокальсько-Червоноградського ОРВК Микола Лисак зачитав наказ Міністра оборони України №69 від 5 лютого 2015 року, згідно з яким нагороджено військовослужбовця військової частини «Польова пошта» В 0111 Мирослава Литвина з с. Завишень нагрудним знаком «Знак пошани». Військовий комісар вручив військовослужбовцю цю нагороду. 

Згодом сокальчани поклали квіти до стіни Героям Небесної сотні, а також помолилися за душі тих, хто знайшов свій вічний спочинок на сокальській землі. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews