Святкові події

В День захисту дітей у Сокалі відбулося відкриття пришкільних таборів

Перше червня  день особливий, бо так уже повелося, що в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Цьогоріч він співпав із початком відкриття пришкільних таборів у Сокалі. Їх організатори  відділи освіти, культури та туризму РДА, районний Будинок дитячої та юнацької творчості, ЦСССДМ подбали аби в Міжнародний день захисту дітей якомога більше дітлахів були посправжньому щасливими, безтурботно веселилися і почувалися захищеними. Відтак на міській площі Січових стрільців лунали відомі дитячі мелодії та пісні, які привертали увагу дітей та дорослих. А площа цвіла різнобарв’ям кольорів літа та щасливими дитячими усмішками. Невдовзі на ній вишикувалися діти сокальських шкіл, с. Поториці та смт. Жвирки. Методист РМК відділу освіти РДА Галина Матвіїв оголосила про відкриття свята пришкільних таборів. Святкове дійство урочисто розпочала заступник голови райдержадміністрації Наталія Карташова, яка, зокрема, сказала:

Стало доброю традицією святкувати в перший день літа Міжнародний день захисту дітей. Це  свято радості й надії. Адже ми, дорослі, покладаємо на них великі надії. І прагнемо аби вони зреалізували наші сподівання. Дорослі мають зробити все для того, аби захистити їхні права, подбати аби дитинство було радісним та світлим.  Закликаю дорослих зігріти теплом дитячі серця і зробити все для того, аби вони були щасливі. Давайте об’єднаймося заради майбутнього, аби діти стали нашою гордістю і достойними громадянами держави України.

Привітали учнів з Міжнародним днем захисту дітей та початком канікул головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин та заступник Сокальського міського голови Вадим Кондратюк. Вони побажали їм бути красивими, усміхненими, енергійними та активними, відпочити, набратися сили, гарно розважитися у пришкільних таборах та протягом літа аби з новими силами, новими усмішками та натхненням прийти 1 вересня до школи.

А далі відбулося знайомство із пришкільними таборами. Тут лунали вірші, пісні та танці, які виконував кожен шкільний табір та пластуни. Хлопчики та дівчатка гарно презентували свій загін. Програма свята включала в себе естафетувізитку пришкільних таборів, яка зокрема складалася з чотирьох напрямків (емблема, девіз, пісня). Хлопчики та дівчатка теплими оплесками зустрічали і підтримували жителів країни "Літечко". Один за одним на сцені виступали табори "Сонечко" (гімназія), "Містечко маленьких див" (Сокальський НВК №2 "ЗШ IIII ст.ліцей"), "Сонечко" (Сокальський НВК №4 "ЗШ IIII ст.ліцей"), "Берегині" (Сокальська ЗШ IIII ст. №5), Кульбаба" (Поторицька ЗШ IIII ст.) та "Веселий вулик" (Жвирківська ЗШ IIII ст.).

Тут було весело та гамірно. Діти раділи початку літа. Невдовзі до жителів країни "Літечко" завітали вихованці БДЮТ  "Червень" (Валентин Кулик) та "Сонечколіто" (Ілона Кулик), які побажали хлопчикам та дівчаткам веселих канікул і море позитивних емоцій. Теплими оплесками підтримали діти Вікторію Кріль з Поториці, яка майстерно прочитала вірш про маму. У багатьох на очі набігли сльози від цих віршованих рядків. Дівчинка представляла на святі громадську організацію "Щаслива родина".

Дитяче свято продовжувалося. У хлопчиків та дівчаток попереду багато ще позитивних емоцій. Жителями країни "Літечко" були не тільки діти, але й перехожі  дорослі, котрі залюбки долучилися до святкування Міжнародного дня захисту дітей. Хлопчики та дівчатка різного віку із задоволенням брали участь у рухливих іграх, мали змогу пограти з гуртківцями БДЮТ (керівник Тетяна Конарська)  казковими героями "Рукавичка" Ведмедиком, Зайчиком, Лисичкою, Вовком. Старших діток забавляли керівник гуртка Оксана Звірко та директор БДЮТ Марія Поліщук, які проводили для них цікаві вікторини, конкурси "Відгадай загадку", "Заспіваймо пісню веселеньку…" та інші. Переможці отримали солодкі призи від районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До речі, напередодні Міжнародного дня захисту дітей ця соціальна служба, разом з БДЮТ провела родинне свято для кризових та прийомних сімей, які перебувають під соціальним супроводом Центру. На свято, яке відбулося у Будинку дитячої та юнацької творчості, прийшло 14 сімей. Вихованці гуртків підготували для своїх однолітків цікаву розважальну програму та ігри, опісля був невеликий концерт та солодкий стіл. Під час цієї зустрічі провідний спеціаліст, начальник відділу соціальної роботи Людмила Грем провела тести з батьками, а директор Центру ЦСССДМ Ігор Дещаківський  тест з прийомними дітьми за методикою Рене Жіля, який містить показники, що характеризують конкретноособистісне ставлення дитини до інших людей та говорять як дитина адаптувалася в прийомній сім"ї.

До обіду на площі линула музика. Хлопчики та дівчатка забавлялися, веселилися та… усміхалися. І хочеться, щоб такі щасливі усмішки сяяли на обличчях дітей щодня. Думаю, що це свято вони запам’ятають надовго, бо дійство вийшло яскравим та веселим, багатим на позитивні емоції.

Любов ПУЗИЧ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews