Святкові події

У Лещатові відбулось народне дійство у переддень Івана Купала

Вже стало доброю традицією у Лещатові проводити народне дійство у переддень Івана Купала. Молодь села та маленькі русалочки зібралися біля Народного дому, а невдовзі з купальськими піснями попрямували до берега річки Драганка, де вже їх чекало чимало односельчан.

Дівчата плели віночки і розказували про суть купальського обряду. Мар’яна Заяць розповіла про походження найстарішого, найяскравішого літнього свята, про квітку щастя, Зоряна Ковальчук – про віночок, як своєрідний жіночий оберіг, Мар’яна Семенюк – про лихі сили, Ольга Полуіан – про ніч бажання, Уляна Станішевська – про судженого з щирими дарами, Мар’яна Семенюк та Уляна Бузікевич – про прикмети природи. Окрасою всього торжества було гільце, кругом якого хлопці та дівчата водили хороводи, співаючи: «Гей на Івана, гей на Купала», «Кругом Мариноньки», «Два віночки». А як гарно виконували пісню «Ой на Івана, ой на Купала» Ганна Семенюк, Марія Палійчук, Уляна Семенюк. Насміялися всі із гуморесок, розказаних Юрієм Іванчуком. Маленькі русалочки зачарували своїми хороводами та піснею «Попливи, віночку». Галина Семенюк, виконуючи пісню, повністю ввійшла в чарівний образ русалки. Ось такі у нас талановиті люди. Хлопці відгадували загадки, поставлені дівчатами. Всі гойдалися на гойдалці. Кругом був сміх та радість! У чудовому виконанні Бориса Ониськіва, Ольги Чех, Марії Якімчук, Мар’яни Семенюк, Зоряни Ковальчук, Ростислава Антонюка та молоді села прозвучали пісні про красу природи, вірність та кохання у супроводі талановитого музиканта Тараса Ониськіва.

А далі настав найкрасивіший момент свята – пускання вінків на воду, коли дівчата загадували свою долю. Закінчувалося дійство попарно стрибанням молоді через вогонь.

Свято Купала – це найпоетичніший витвір душі нашого народу. Нехай у кожному селі засяють купальські вогні!

Ростислав АНТОНЮК, завідувач Народного дому с. Лещатів.

 

 

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.