Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В першу неділю червня в Україні відзначається День працівників водного господарства

Щороку в першу неділю червня в Україні відзначається День працівників водного господарства, на плечі яких покладена важлива місія  збереження та охорона одного з найцінніших ресурсів нашої планети  води. Їхня праця  важка, однак  вкрай потрібна. Напередодні професійного свята кореспондент газети "Голос з-над Бугу" поспілкувалася з начальником Сокальського управління водного господарства Василем Івановичем НОВОСАДОМ.

– З яким настроєм підійшли працівники Сокальського управління водного господарства до професійного свята?

– Професійне свято  це нагода не тільки підсумувати зроблене і намітити плани на майбутнє, це ще й привід згадати свою історію, яка у водогосподарників Сокальського району дуже багата. За понад 30 років діяльності управління відбулося його становлення, були як виробничі досягнення, так і окремі невдачі, але колектив завжди знав, що його праця потрібна людям і державі. Робота управління нині спрямована на реалізацію державної політики в галузі водного господарства  експлуатацію міжгосподарських осушувальних систем, утримання їх у робочому стані, виконання ремонтнодоглядових робіт, дотримання водоохоронного законодавства на землях водного фонду, раціональне використання та відтворення водних ресурсів.

– Яку площу обслуговують водогосподарники району?

– Це 52 тисячі гектарів осушених земель, які охоплені 16 осушними системами, з них 27,9 тисяч гектарів  гончарний дренаж. Одна з найбільших осушних систем  Солокія Болотня і Спасівська.

– Чи є у Вас співпраця та підтримка місцевої влади?

– Управління тісно співпрацює з місцевими органами самоврядування та органами виконавчої влади з питань, пов'язаних з охороною та раціональним використанням водних ресурсів та меліоративних земель Сокальського району. Виконуємо районну Програму "Захист сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення".

– На чому зосереджуєте увагу в роботі?

– Пріоритетним напрямом роботи є позабюджетна діяльність. Значну частину зароблених коштів спрямовуємо на утримання основних меліоративних фондів та на покриття дефіциту бюджетного фінансування. Наявність власних коштів дає змогу покращувати естетичний вигляд водогосподарських об'єктів і виробничої бази, а також умови праці та виробничого побуту. Проводимо комплекс ремонтно-експлуатаційних робіт для забезпечення стабільної роботи державної осушувальної мережі.

– І ще одне важливе питання, яке вимагає постійної уваги нашого управління  це відновлення природних джерел і витоків річок. Так уже впорядковано дев'ять водних джерел. Про решту, які потребують облаштування, знаємо і працюємо над цим.

Значну увагу надаємо і роботі з громадськістю, особливо з молоддю, щодо виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів. Колектив управління бере активну участь в акціях "До чистих джерел", "День довкілля", "День води" тощо.

– Водогосподарськомеліоративний комплекс Сокальщини  потужний за обсягом і надзвичайно складний за структурою та роботою механізм, який працює чітко і надійно. Як це вам вдається?

– За цим стоїть напружена праця всього колективу, в якому 132 кваліфікованих фахівців, у тому числі 34 працівники інженернотехнічного персоналу, 98 робітників різних професій. Нині в управлінні 36 осіб віком до 35 років. Неоціненне значення для виховання молодих спеціалістів має приклад старшого покоління, тих, хто завдяки високому професіоналізму примножував значні досягнення рідного колективу. Ці люди  наша історія, їхні думки, надії живуть серед нас. Особлива подяка за роботу нашим ветеренам, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Це  Б. Фітковський, І. Климчук, Б. Джугало, Л. Гурін, Р. Жушма.

– У переддень професійного свята хотів би відзначити працівників, чий внесок у здобутки управління вагомий  трактористимашиністи А. Форись, П. Фарисей, І. Мединський, Б. Матвіїв, водії  Р. Саганський, В. Климчук, В. Гарасимчук, Р. Гурський, працівники ремонтномеханічної майстерні А. Кальмук, В. Микульський, В. Ізотов, оглядачі ГТО  Б. Сафіян, А. Зінечко, В. Кліщ, В. Товстяк та багато інших.

– Наша робота є життєво важлива як для кожної людини, так і для держави в цілому, адже вода є дорогоцінним ресурсом, який маємо використовувати дбайливо та розумно.

Тому кожному треба пам'ятати про те, що ресурси води не безмежні, і наше здоров'я і життя безпосередньо залежать від її кількості і якості.

Інтерв'ю взяла Любов ПУЗИЧ.

Exit mobile version