Головна / Святкові події / У скансені біля Галича влаштували великодні фестини з гаївками

У скансені біля Галича влаштували великодні фестини з гаївками

Сьогодні, 19 квітня, на Прикарпатті стартував четвертий етнографічний фестиваль «Галицька брама», у рамках якого в Музеї народної архітектури та побуту в селі Крилос відбулося свято «Галицькі Великодні фестини».

До святкування долучилась й репортерка ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко.

Гостям галицьких фестин запропонували поринути в атмосферу давніх народних звичаїв цього краю. Як розповів заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, цим заходом організатори намагалися привернути увагу туристів до давнього, княжого міста.

«Ми хочемо показати колорит Галича та народні традиції нашого краю. Маємо плани влаштовувати аналогічні фестивалі в інших історичних регіонах Івано-Франківщини – на Покутті, Гуцульщині, Опіллі та Бойківщині», — сказав Семен Побуцький.

Відвідувачів свята пригощали автентичними стравами з живого вогню, пропонували піти у «кривий» танець, заспівати гаївок та веснянок, помилуватись чудовими вишивками галицьких майстринь, відвідати ярмарок декоративно-ужиткового мистецтва. Розважальну програму підготували самодіяльні артисти з колективів народної творчості.

«Я співаю українські гаївки ще з третього класу, мені це подобається. У нашому селі поважають національні традиції та завжди після Великодня збираються на гаївки. Молодь села дуже тим тішиться. По всіх святах ми дотримуємось наших традицій», — розповіла учасниця фестивалю, мешканка села Темерівці Андріана Лесів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!