Головна / Святкові події / В Сокалі – феєрверк талантів!

В Сокалі – феєрверк талантів!

Третього червня мами, татусі, бабусі, дідусі та інші родичі вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися в Народному домі м. Сокаль для того, щоб побачити, чим упродовж року займалися їхні діти, оцінити та порівняти їх творчі здобутки та просто відпочити у затишній атмосфері. І були приємно вражені, бо у фойє на них чекала чудова виставка творчих дитячих робіт. Адже до творчого звіту, зазвичай, долучаються всі педагоги та гуртківці. Кожен тато чи мама, дідусь чи бабуся, звісно, намагались віднайти роботи своїх дітей чи онуків, а також милувались роботами інших. Тут були малюнки, вироби із бісеру, кераміки, вишивки, великодні писанки і багато інших цікавинок. Майстерності юних митців навчають прекрасні, талановиті керівники гуртків «Образотворче мистецтво», Українська народна вишивка», «Бісероплетіння», «Крій та шиття», «Природа і фантазія», «Декоративна вишивка», «Ткацтво», «Кераміка», «Аранжування» – Марія Поліщук, Оксана Базилевич, Алла Смаль, Марія Бобешко, Оксана Сумбаєва, Любов Шеремета, Ольга Ровецька, Ігор Джогола, Оксана Звірко, та інші. Вони прищеплюють дітям любов до прекрасного та естетичний смак.

Творчий звіт розпочали вихованці молодшої групи зразкового вокального ансамблю «Кришталь» піснею «Сокальчанка», а ведуча Марта Ложовська запросила до слова директора Сокальського районного будинку дитячої та юнацької творчості, депутата районної ради Марію Поліщук. Вона розповіла, що у їхній «Дитячій веселковій країні» «проживає» 660 дітей. Повноцінно функціонують 26 гуртків«країв» (45 груп), які працюють за напрямками: туристичнокраєзнавчий, художньоестетичний, гуманітарний, екологокраєзнавчий. Головною метою трирівневого навчання і виховання БДЮТ є творчість, яку хлопчикам та дівчаткам допомагають розвивати керівники гуртків, троє з яких мають почесне звання «Керівник гуртка – методист», – Марія Поліщук, Оксана Сумбаєва, Олег Черешневський. Успішно працюють і зразкові хореографічний та вокальні колективи (керівники Н. Лютик та Н. Криштальська). Цей рік для вихованців БДЮТ був багатим на різноманітні заходи, конкурси та перемоги. Усі старалися і працювали з натхненням.

Вихованці упродовж року брали участь в районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де з гідністю відстоювали честь закладу та демонстрували свій талант, набуті знання і вміння. Як підсумок: гуртківці БДЮТ завоювали 55 призових місць на районному рівні, сорок – на обласному, 4 – на Всеукраїнських та дві перемоги на Міжнародних конкурсах, – з гордістю розповідає директор.

Марія Поліщук подякувала районній адміністрації та районній раді, відділу освіти, зокрема, його начальнику, Роману Монастирському, за розуміння, підтримку та всебічне сприяння, а також педагогічному колективу – за плідну творчу працю, батькам – за меценатство та прекрасних творчих дітей.

Народний депутат України Степан Курпіль, який завітав на свято, відзначив: «Чудово, що є такі колосальні досягнення в педагогів, і такі прекрасні творчі здобутки у їх вихованців. І побажав, щоб наші діти росли здоровими, розумними та красивими, а в Україні були всі можливості, аби їм розвиватися і знайти гідне місце в суспільстві, щоб ми з Вами гордилися дітьми і нашою державою». І побажав педагогічному колективу щастя, здоров’я, краси та творчості.

Щирі привітання адресувала педагогам, гуртківцям та батькам методист Сокальського РМК РДА Галина Матвіїв, яка, зокрема, сказала:
– Нині ми маємо свято, яке щороку феєрверком творчості і талантів освічує наш Сокаль. І ваші педагоги заслуговують на слова вдячності та пошану від усіх.

Вона вручила керівникам гуртків подяки від відділу освіти за активну громадську діяльність, освітню і просвітницьку роботу серед учнівської молоді та участь у різноманітних освітянських, міських, районних заходах. Зал щирими оплесками обдарував кожного педагога за те, що вони дарують дітям любов та розвивають в них таланти.

Після виступу, Катерина Косецька, яка мріє про сцену, розповіла, що займається вокалом у керівника гуртка Наталії Криштальської, яка навчила її співати. На заняттях вона познайомилася з хорошими людьми, знайшла друзів, цьогоріч поступатиме в музичне училище на диригентськохорове відділення.

Сьомий рік займається у вокальному гуртку «Кришталь» і Станіслав Андрусів. Нині хлопець здобуває фах юриста, але щосуботи знаходить час аби прийти на репетиції в Будинок дитячої та учнівської творчості. Займається вокалом для душі, бо участь в ансамблі приносить йому задоволення.

А в цей час на сцені вміло та вдало демонстрували свої здібності вихованці драматичного гуртка (керівник – методист Оксана Сумбаєва), які зіграли сценку «Куди їдеш Явтуше» та виконали українську пісню «Ой гоп, чикичики». Це наймолодші вихованці пані Оксани, тож педагог хвилювалася за них, аби ті не розгубилися, бо ж вперше на сцені. Але юні артисти її не підвели. А як засяяли їхні оченятка, коли після виступу вони отримали шквал оплесків. Добре виступили й гуртківці фольклорного гуртка з піснею «По малину в сад підемо». Декому з хлопчиків та дівчаток під час святкового концерту довелося переодягатися аж шість разів, бо і співали, і танцювали, і у сценці грали… Але вони були цьому тільки раді.

Оксана Сумбаєва працює у Сокальському будинку дитячої та юнацької творчості уже 10 років, тож має чималий досвід роботи з дітьми, вміє розгледіти у них іскорку таланту. Каже, що головне у роботі –  це творчість, натхнення, бажання працювати з дітьми.

 Керівник гуртка працює у трьох напрямках – декоративноприкладне мистецтво, фольклор і драматургія. Ці напрямки важко поєднувати, проте, їй вдається. До того ж, вона весь час старається, шукає щось нове. Цього року у неї було шістдесят вихованців, з них наймолодшим лише п’ятьшість років, а найстаршим – 1516. Однак, пані Оксана вміє зацікавити дітей та віднайти «ключик» до їхніх сердець і намагається «роздмухати» іскорку таланту, що загорілася.

В цей час за лаштунками готувалися до виступу вихованці хореографічного зразкового ансамблю «Престиж» молодшої та старшої груп. Одна з учасниць – Юлія Гудима, розповіла, що п’ятий рік займається в хореографічному ансамблі Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом Надії Лютик. Щороку учасники ансамблю оволодівають новими танцювальними рухами. В їх репертуарі вже 10 танців. До того ж, брали участь у різних конкурсах. Зокрема, їздили у Ялту, Київ, Трускавець.

Задоволені і батьки, що діти навчилися гарно танцювати. Мар’яна Кіх – мама однієї з учасниць ансамблю, каже, що її донька уже п’ять років відвідує хореографічний гурток і задоволена, бо має заняття до душі. У дитини виробилися постава, фігура та впевненість у собі.

Невдовзі, юні танцюристи з БДЮТ, в яскравих костюмах, демонстрували своє вміння граційно рухатися у танцювальних «па» у хореографічних постановках «Ішов козак із війська» та «Ой, чий то кінь стоїть». Ритмічна музика та українські народні танці додали усім доброго настрою та позитивних емоцій. У їхньому вдалому виступі велика заслуга керівника хореографічного гуртка Надії Лютик.

А вже за мить, на сцені лунали пісні «Сонячний промінчик», «Йшов лелека» у виконанні вихованців зразкового вокального ансамблю «Кришталь». Слова та музику до останньої написали Геннадій Родічев та Ольга Пенюк. Пані Ольга була присутня у залі, і діти вручили їй квіти за гарну пісню, що припала всім до вподоби. А згодом зал уже аплодував їм за барвисту пісню «Олівці».

Далі зачарували силою слова вихованці Оксани Звірко – Ольга Лучкова, Ангеліна Шаравара та Андрій Іванович, які прочитали вірші «Моя матуся», «Любіть цей світ», «Учись любити».

Найбільший скарб народу –  це пісня, вона несе радість, і смуток, чарує душу, дає сили і натхнення. Свою душу відкрили глядачам юні вокалісти Юлія Мацюра, Оленка Бриль, які виконали пісні «Україночка» та «Веснянка». Вперше дебютувала у ролі солістки й активна учасниця гуртків Юлія Базилевич. У гості до глядачів прийшли герої казки «Хитрий півень», яку представили вихованці драматичного гуртка Оксани Сумбаєвої, а гуртківці «Художнього слова» Оксани Звірко запросили присутніх у подорож до Країни Ввічливості. Художні номери змінювалися. І кожен виступ був вартий уваги і найщиріших оплесків.

Високу майстерність виконання показали танцюристи старшої групи зразкового хореографічного ансамблю «Престиж».

Після вдалого виступу на сцені, прийшла за лаштунки учасниця танцювального ансамблю Катерина Ільницька. Дівчина розповіла, що для неї танці – улюблене хобі. В танцювальному гуртку займається з дев’яти років. Керівник гуртка –  Надія Лютик, закохана у танець. Вона – талановитий хореограф, який вміє навчити. Завдякий її наполегливості та працьовитості, гуртківці уже багато років підряд беруть участь в Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах. Ансамбль «Престиж» виступав на сценах Києва, Ялти, Севастополя, Львова, Трускавця, Сімферополя… І cкрізь їм аплодували.

Свої пісні дарувала батькам, рідним та знайомим і старша група зразкового ансамблю «Кришталь». Глядачі подякували їм за майстерність. Концертна програма добігла кінця і уся дружня «Дитяча веселкова країна» вийшла на сцену та дзвінко виконала пісню «Будинок творчості»…
Хлопчики та дівчатка все робили від душі, чистого дитячого серця, в якому горить іскорка творчості. Адже вона вносить в життя кожного радість. Організатори свята, наче художник на палітрі, змішали усі найкращі номери – і народився шедевр. Глядачі у залі споглядали професіоналізм художнього танцю, почули справжнє українське слово, побачили драматичний сюжет… Можливо, хтось із сьогоднішніх вихованців БДЮТ у майбутньому пов’яже життя з великою сценою і буде з вдячністю згадувати добрих і вимогливих керівників гуртків. Нехай у педагогів та їх вихованців ніколи не згасає творчий вогник.

Любов ПУЗИЧ.

 

Фото автора та Василя СОРОЧУКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fourteen + 10 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!