Святкові події

В Сокалі відбувся традиційний парад вишиванок

З нагоди 23-ої річниці Незалежності України минулої неділі в Сокалі молодіжна громадська організація "Сокіл" та районна організація Всеукраїнського Об'єднання "Свобода" провели вже традиційний парад вишиванок. Націоналісти вдруге організували дійство у районному центрі.

На жаль, цьогоріч свято мало гіркий присмак війни. Незважаючи на дощ і вітер, на марш прийшло майже триста учасників, серед яких жителі Сокаля, Червонограда, Великих Мостів та навколишніх сіл. Початок параду було анонсовано біля пам'ятника Великому Кобзареві. Юнаки та дівчата у вишитих сорочках несли великий жовтоблакитний двадцятиметровий стяг, скандували гасла: "Слава Україні!", "Слава Нації!", "Геть московських окупантів", "Бандера, Шухевич  герої України!", які підхоплювала уся колона, серед якої була не лише молодь, а й люди старшого віку. Жінки в чарівних українських вишиванках принесли на марш ще й вишиті рушники.

Маршрут учасників дійства проліг центральними вулицями міста. Було покладено квіти до меморіальної дошки Степанові Бандері та до стіни пам’яті Героям Небесної сотні.

Цьогорічний марш вишиванок завершився панахидою за загиблими з Небесної сотні та бійцями, які загинули в зоні АТО, захищаючи Батьківщину. Панахиду відслужили священики Петро Звір та Володимир Жарський, котрі також звернулись до Бога в молитві за мир і спокій на нашій рідній Україні і благословили проведення подібних акцій для зміцнення патріотичного духу молоді. Потім були покладенні квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Голова Сокальської молодіжної громадської організації "Сокіл" Богдан Федун привітав всіх учасників з Днем Незалежності України і закликав молодь вступати до лав націоналістичної організації "Сокіл", щоб гартувати тіло і дух, пропагувати націоналізм і його ідеї.

На головній площі Сокаля ще довго звучали патріотичні гасла, а охочі мали змогу допомогти військовим, оскільки активісти "Соколу" організували збір коштів на потреби армії.

Цьогоріч ми стали свідками небувалого піднесення націоналістичного духу в Україні і в Сокалі зокрема. Тож віримо свято у нашу перемогу, що жоден загарбник не зможе знищити пробуджену українську націю і щиро віримо у побудову нової європейської держави, гідної пам'яті Героїв України.

Ігор ПЕТРЕНКО,
голова РО ВО "Свобода".

Фото Ольги Дилин.

Голос Сокальщини на GoogleNews