Святкові події

У Сокалі відбувся мистецький пластовий фестиваль.

«Під покровом святого Юрія» – під такою назвою 10 травня у Сокалі відбувся мистецький пластовий фестиваль. Свято з нами розділили сусіди  пластуни станиці Червоноград. Для пластунів святий Юрій є зразком непохитності, віри, доброти та відважності. Саме тому вони обрали його своїм опікуном.

Програма була дуже цікавою, а спогади  сповнені яскравими враженнями. Спочатку в катедральному соборі св. ап. Петра і Павла пройшла Свята Літургія. Згодом відбулось посвячення курінних прапорів куреня чоти 28 ім. Христини Алчевської та чоти 57 ім. Василя Сидора"Шелеста". Отець Ярослав Кащук у зверненні до пластунів наголосив на важливості усвідомлення кожною людиною своєї місії як громадянина держави, як патріота Батьківщини. Курінний прапор для пластунів  це своєрідний символ, святиня. Виготовлення пластових прапорів  справа не з дешевих. Частину коштів ми зібрали під час різдвяного вертепу, на ярмарках, інші  нам спонсорував приватний підприємець Ростислав Фігурко, за що ми дуже вдячні.

Біля пам'ятника Т. Шевченку пройшло відкриття пластового фестивалю з усіма церемоніалами. Це був найважливіший момент для хлопців та дівчаток, які переходили на наступний етап пластування  юнацтво, про що свідчила зміна жовтих хусточок на малинові… Пластунів привітали голова райдержадміністрації Олег Кожушко та голова районної ради Ігор Дацюк.

Після цього в диско-клубі "Вікторія" відбулася мистецька частина. На початку ми полинули в історію разом з пересувною експозицією "Пласт  український скаутинг". Вона була створена до 100-річчя Пласту для того, щоб ознайомлювати з діяльністю організації Пласт. І далі  найцікавіше… Мистецька частина розпочалася з вистави "Андрей Шептицький. Погляд крізь роки", яку представили пластуни станиці Сокаль, також лунали пісні в дарунок матерям, адже фестиваль відбувався в часі святкування Дня Матері. Свою творчість продемонстрували пластуни з Двірців та Куличкова.

Особливе місце в програмі мала презентація збірки статей та спогадів "Пласт на Сокальщині. Історія та сьогодення". Це видання зібрало спогади про Пласт на Сокальщині, пластунів різних часів, починаючи з 20-х років ХХ ст. Збірка побачила світ завдяки фінансуванню Благодійного фонду Богдана Гаврилишина в рамках конкурсу друкованих видань.

Кожен з нас мав змогу взяти з собою частинку цього неперевершеного дня, зробивши своїми руками сувеніриобереги. В цей час на головному майданчику фестивалю складалась пересувна пазлгра "Вивчаймо історію разом" із зображенням українського війська різних часів. 

Завершився фестиваль чудовим пластовим вальсом під пісню усім відомої співачки, пластунки та просто хорошої людини  Квітки Цісик, а фестивальна пісня зібрала усіх учасників у дружному прощальному колі…

 Під покровом Святого Юрія

 Зустрінемось вкотре в цей час…

 Під покровом Святого Юрія

 Хай пісня об'єднує нас… 

Дякуємо всім, хто приєднався до нашого фестивалю, а саме працівникам музею "Людина. Земля. Всесвіт" за чудовий майстер клас з малювання (Анна Віхтюк), Ларисі та Михайлові Пограничним за можливість його проведення у дискоклубі "Вікторія", відділу освіти (начальник Роман Монастирський) за наданий транспорт, управлінню молоді та спорту Львівської ОДА за фінансову підтримку проекту (кошти на солодощі для його учасників), а також усім організаторам.

СКОБ!

Віталія ІЛЬНИЦЬКА, Яна ПАВЛИНА, пластунки.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.