Святкові події

В Сокалі зустрічали учасників найбільшого в Україні дитячого веломарафону «Хочемо жити в незалежній Україні»

Нещодавно в центрі Сокаля біля пам’ятника Тарасу Шевченку сокальчани зустрічали учасників найбільшого в Україні дитячого веломарафону «Хочемо жити в незалежній Україні». Він стартував 31 липня з міста Соснівки і присвячений 20-річчю Незалежності України. Велотуристи за місяць подолали дві тисячі кілометрів, проїхали маршрутом: Соснівка – Жовква – Львів – ІваноФранківськ – Чернівці – Хотин – Кам’янець – Подільський – Вінниця – Умань – Черкаси – Золотоноша – Канів – Переяслав-Хмельницький – Бориспіль – Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Сокаль – Червоноград – Соснівка.

Організатор велоакції – керівник велоклубу, президент благодійного фонду «Еко-милосердя» Павло Савчук. Дитячий марафон проводився з метою популяризації велотуризму як форми активного відпочинку та здорового способу життя для молоді, а також виховання патріотизму в молодого покоління українців.

В центрі Сокаля зібралось чимало людей, які з хвилини на хвилину очікували прибуття велосипедистів. І ось побачили їх здалеку. На чолі колони – президент благодійного фонду «Еко-милосердя» Павло Савчук та народний депутат України Володимир В’язівський, далі вони зробили коло пошани. На рідній землі марафонців привітали директор Сокальського БДЮТ Марія Поліщук та вихованці, які розповіли вірші та заспівали пісню «Ласкаво просимо». Члени Сокальського осередку Союзу українок вручили учасникам акції квіти.

Щасливі дитячі обличчя учасників всеукраїнського веломарафону: Олени Войтович, Юрія Коваля, Назара Пироганича з Соснівки, Ярослава Наконечного з Гірника, Михайла Куліша з Червонограда, Ростислава Кузика з Городка світилися від щастя. Їх вік – 1416 років, вони постійно тренуються і мають право бути на маршруті на великій трасі. Перед стартом учасники пройшли медичний огляд і були допущені до участі у веломарафоні.

Веломарафонців привітав міський голова Сокаля Богдан Зарічний.

– Цей веломарафон сприяв утвердженню патріотизму, єдності України. Ви проїхали дев’ятьма областями, побачили, яка Україна красива, різна і неповторна, але разом з тим, вона – єдина. Ви показали своїм ровесникам, що майбутнє України – за активною молоддю, яка веде здоровий спосіб життя,– підкреслив Богдан Зарічний.

На згадку про наше місто він вручив учасникам марафону футболки з емблемою Сокаля.

Депутат обласної ради Ганна Костюк, зокрема, сказала, що пан Павло Савчук робить добру справу – пропагує здоровий спосіб життя серед молоді. Вона знає його не перший рік як великого ініціатора. Юнаки та дівчата свідомі того, що хочуть жити в незалежній Україні. Г. Костюк побажала усім завжди бути здоровими і щасливими в своїй країні і вручила грамоту організатору дитячого веломарафону.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб від імені голови та депутатів районної ради привітав веломарафонців на Сокальщині.

– Надзвичайно важливо, що така добра справа робиться для пропаганди здорового способу життя. Добре, що молоді учасники велопробігу розуміють: буде здорова нація – буде сильна незалежна держава. Бажаю усім подальших звершень та нових здобутків, – сказав він і подарував учасникам книжку «Шляхами землі Сокальської».

Президент благодійного фонду «Екомилосердя», організатор велоакції Павло Савчук поділився з присутніми враженнями від подорожі по Україні: «Ми приємно вражені такою теплою зустріччю на рідній землі. Нині минає 32 дні з початку подорожі. За цей час ми побували в багатьох містах і селах, зустрілися з людьми. Наш маршрут проліг найцікавішими місцями, які тісно пов’язані з боротьбою за незалежність.

Відвідали музеї-садиби Євгена Коновальця в с. Зашкові  та Степана Бандери в Старому Угринові на ІваноФранківщині, музей Романа Шухевича в с. Білогорщі, поклонились біля пам’ятників Івану Климіву«Легенді» в Сільці, Тарасу Шевченку, Степану Бандері у Львові. Ми на велосипедах проїхались цікавими місцями, побували у Хотинській фортеці, Кам’янецьПодільському замку. Незважаючи на те, що це заповідники, нам на їх території дозволили поставити намети і заночувати. День Незалежності наша команда зустріла в Києві. На жаль, нам не вдалося зустрітися з Президентом України Віктором Януковичем, щоб сказати йому: «Ми хочемо жити в незалежній Україні». За час нашої подорожі бачили різне. Тішуся, що зустрічаєте нас біля невмирущого Кобзаря, що на наших землях є пам’ятники національним героям, бо, на жаль, на Хмельниччині, Вінничині ще стоять пам’ятники Леніну. Від імені учасників веломарафону дякую нашому найбільшому спонсору, народному депутату України Володимиру В’язівському, за організаційну підтримку – ВО «Свобода».

На завершення усі разом заспівали «Червону руту». Учасники веломарафону дякували сокальчанам за подарунки і теплий прийом.

Попрощавшись, учасники акції «Хочемо жити в незалежній Україні» зробили коло пошани і поїхали на велосипедах у Червоноград, а далі – у рідну Соснівку. А сокальчанам залишилось тільки порадіти за нашу ініціативну молодь, яка підтримує здоровий спосіб життя і якій небайдужа доля України.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews