12 липня, в день святкування у Сокалі храмового свята св. ап. Петра і Павла, Сокальська районна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» та місцевий осередок молодіжної громадської організації «Сокіл» в міському Центрі дозвілля організували запальну українську дискотеку.
Майже сто юнаків та дівчат – прихильників української музики й національної культури – взяли участь в ексклюзивній вечірці. Відвідати цей захід безкоштовно могли всі охочі, єдиною умовою була вишиванка. Вечірка зібрала не лише молодь, а й людей старшого віку. Під час святкового концерту зі сцени лунала виключно українська музика. Захід був проведений для того, щоби пропагувати і популяризувати українську пісню, танець та культуру. Ви можете від Галини Олещук на сайті http://www.oleshchuk.com.
«На вечірці я побачив, наскільки молоді подобається запропонована «соколятами» альтернатива іноземній музиці. Я радий, що саме організація «Сокіл» однією з перших взялася за популяризацію української культури в Сокалі», – зазначив голова Сокальської районної організації ВО «Свобода» Ігор Петренко.
– Мабуть, ні для кого не є новиною, що улюбленим відпочинком сучасної молоді є нічні клуби та дискотеки. Але ж хіба не краще створювати собі свято із виразним українським спрямуванням? Як на мене, то краще, бо українську культуру потрібно не лише підтримувати, а й сприяти її розвитку. Вважаю, що подібні заходи є дуже важливими, оскільки спрямовують на правильне виховання молоді, її змістовне дозвілля, а також запобігання негативним явищам у молодіжному середовищі та об'єднання молодих людей навколо спільної мети. Тобто передбачено справжній «український культурний прорив», – прокоментувала учасниця заходу
Олеся Врубель.
За словами члена молодіжної організації «Сокіл» Богдана Федуна, такі дискотеки в Сокалі є справді потрібними. «Як на мене, то вечірка вдалась на славу, адже ми змогли згуртувати українську молодь і показати, що носити українську сорочку і танцювати під українські пісні справді модно. Я вважаю, що українська культура повинна розвиватися, а те, що все українське є «вчорашнім днем» – лише стереотипи», – наголосив Б. Федун.
Віталій ГАМАДИН.