Святкові події

Велич людини – у її здатності міркувати

Під таким гаслом (для нього взяті слова Б. Паскаля), проходило це тижневе свято у Лучицькому НВК "ЗШ ІІІІ ст.  дитячий садок".

А розпочалося воно цікавим для всіх присутніх заходом "Поле чудес", в якому взяли участь одинадцятикласники. Цей захід був присвячений математикам стародавності. Евклід, Фалес, Піфагор, Гіпатія Александрійська, Архімед…. Іменалегенди! Цікаві факти з їх життя, відкриття в галузі математики, якими ми послуговуємося і нині, історію цих відкриттів і багато інших цікавих повідомлень можна було почути під час цього дійства. Всі учасники змагалися достойно, але переможцем став Володимир Олесько. Наступними в країну Математика вирушили учні 6 і 7 класів, які взяли участь у турнірі "Всезнайки". Конкурси "Розминка", "Думай, думай, думай…", "Кожній руці своя справа", "Я  вам, ви  мені", "Парадокс з площинами" і багато інших спонукали всіх учасників бути уважними і кмітливими. Та найбільше раділа командапереможець "Юні піфагорійці" (капітан Олег Семенюк). Наступний день був представлений заходом "Крок до зірок" і присвячений пошуку маленьких зірочокматематиків. У цьому математичному змаганні взяв участь весь 5 клас! Хоча, як правило, до команд беруть тільки найсильніших. Але, на мою думку, якщо залучати до позакласних заходів всіх учнів класу, то в них з'явиться впевненість у собі, віра у власні сили.

Зрештою, виникає зацікавленість до вивчення не тільки математики, але й інших предметів, що потім пригодиться у житті. Ми, випускники, це знаємо із власного досвіду.

А скільки гордості та радості було на обличчях переможців  команди "Всезнайки" (капітан Андрійко Войтюк)! На четвертий день математичних змагань на сцену в конкурсі КВК "Математика  гімнастика розуму" вийшли помірятися силами учні 8 і 9 класів.

Привітання, домашнє завдання, "Сірникова математика", "Відкрий портал", конкурс капітанів,  все як у популярній телепередачі!

Та крім цього потрібно було ще знати і казкових героїв, адже скласти казку, та ще й математичну, не просто. Перемогла команда 8 кл. "Сучасні Піфагори" (капітан Соломія Мартинюк). Вона продемонструвала не тільки хороші математичні знання, але й винахідливість, волю до перемоги.

Дуже цікавим був конкурс на знання прислів'їв та приказок, які пов'язані із числами, математикою. А завершився математичний тиждень найбільш масовим заходом, учасниками якого стали збірні команди, від 4 до 11 класів. Це "Математичні пазли" об'єднали старшокласників, молодших школярів і, навіть, "не математичних" вчителів (так назвали діти вчителів інших навчальних дисциплін). Адже пазли дещо краще збирають молодші школярі, старшокласники більше мають математичних знань, а вчителі згадали свої шкільні роки і показали вміння логічно мислити, ров'язувати задачі на кмітливість, уважність. А загалом всі учасники продемонстрували математичні знання, інтелект та ерудицію. Переможцем у цьому конкурсі стала команда "Косинуси".

Під час кожного заходу були конкурси вболівальників, які викликали неабиякий інтерес і активність глядачів. Адже кожен старався якнайкраще захистити честь улюбленої команди, давати правильні відповіді на математичні головоломки, ребуси, щоб в її скарбничку покласти якнайбільше балів. А в хвилини відпочинку були веселі, дотепні реклами, пародії на виступи відомих артистів, звучали математичні частівки, вірші, жарти. Всі заходи супроводжувалися сучасними естетично оформленими презентаціями, приємними мелодіями, матеріалами із мережі Інтернет. Переможці і найактивніші глядачі були нагороджені солодкими призами. Та для всіх найбільшою нагородою став гарний настрій і приємні хвилини. Побільше б таких свят!

– Тиждень математики закінчився, але, я думаю, що спомин про нього назавжди залишиться в нашій пам'яті. Він для нас був особливим, оскільки підготувала його наш любимий класний керівник Людмила Іванівна Бойко. А ми, її улюбленці, допомагали їй у всьому. Швидко плине час. Мине лише декілька місяців і ми станемо на стежину самостійного життя, але спогади про такі заходи, про безтурботні дитинство і юність закарбуються у пам'яті назавжди. І тому хочеться від усіх випускників 2013 року подякувати Людмилі Іванівні за такі та багато інших, проведених за сім років, заходів, на яких ми виховувалися як учні, як патріоти і як люди.

Марія БЕДЮК,
випускниця Лучицького НВК "ЗШ ІІІІ ст.  дитячий садок".

Світлини Ігоря Кондратюка.

65657194
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.