Святкові події

Великодні обереги – вербова гілка та писанка

У дитячій дошкільній установі №9 «Вишиванка» провели тиждень духовності. Упродовж семи днів вихователі знайомили малюків з весняними святами – «сходиночками». Перший подих весняних свят дає нам Стрітення. Друга «сходиночка» – Вербна неділя, третя – Великодні свята.

Весь садочок уквітчаний вишивками, прикрашають вони й тематичні куточки, які є у кожній групі. Є тут і світлиця, де проводять заняття з народознавства.

– Наш садочок спеціалізується на народознавстві, – каже завідувач дитячої дошкільної установи Леся Калька. – Тож наша робота скерована на виховання в дітей духовності, ознайомлення з українськими святами, звичаями та побутом.

Під час тижня духовності вихователі на заняттях акцентували увагу на символах Великодня. Дошкільнятам розповідали, що означає кожен день у Великодньому тижні, та вели мову про писанки, які є символом життя на землі. У старшій групі вихователь Наталія Батюк розповіла, що означає Вербна неділя та чому святять вербу. У середній вихователь Юлія Кобяк навчала дітей прикрашати паперові писанки за допомогою картону. У молодшій та логопедичній – виготовляли писанки за технікою декупаж та іншими способами. Майстерклас, наче справжні писанкарки, провели вихователі Оксана Бабошіна й Наталя Харчук. Невдовзі кожна дитина спробувала самостійно розписати яйце. Старалися усі… Хтось виводив на яєчній сфері зірки, а хтось – ялиночки, грабельки. Очі дітей світилися від щастя, адже розписана власноруч перша писанка – найкраща й найсильніша. Вона є оберегом. Це заняття приносило дітям радість, задоволення.

У ясельній групі 15 батьків разом з малечою виготовляли писанки. Творчо до проведення цього заняття підійшла вихователь Руслана Стриковська. Допомагала їй помічник вихователя Людмила Ізотова. Скільки було позитивних емоцій та радості у дітей, які вперше у своєму житті виготовили маленьке сонячне диво… Цю радість з ними розділили їхні батьки.

В обідню пору вихователь Оксана Мельничук провела майстерклас з виготовлення писанки за допомогою воску та писальця для працівників дитячої дошкільної установи.

А після обіду батьків запросили на загальносадочкове свято «Великодня гаївка», яке разом з вихователями підготувала музичний керівник Леся Пивоварчук. У ньому взяли участь всі вихованці дошкільного закладу, а тут налічується шість груп – це 130 дітей. Кожна група підготувала цікавий художній номер. Вела свято вихователь старшої групи Наталія Батюк. Дітки веселились, співали про весну та рідний край, зустрічали «Дівчинувесну», роль якої виконувала вихователь старшої групи Тетяна Стадник, водили гаївки.

Потрібно згадати й про спецгрупу дітей з особливими потребами, які з вихователем Оксаною Мельничук також співали, водили хороводи, грали ігри. Свято вдалося веселим та яскравим. Особливо сподобалися костюми курчаток, які пошила для виступу працівниця дитсадка Галина Семенюк.

Опісля відбулася благочинна Великодня ярмарка, де можна було придбати солодощі, які спекли мами та бабусі вихованців.

На прощання усі зичили один одному радісних Великодніх свят.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *