Головна / Святкові події / У Львові відзначили 95-ту річницю Гуцульської республіки – перлини у соборній короні України

У Львові відзначили 95-ту річницю Гуцульської республіки – перлини у соборній короні України

В урочистостях, які відбулися 12 січня у Львівській обласній філармонії, взяв участь депутат Львівської обласної ради, соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Роман Ковальчук.

Розпочалося святкове дійство з виконання Романом Ковальчуком відомих українських пісень.

Від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія депутат Роман Ковальчук привітав всіх присутніх, а також зачитав вітання. В ньому очільник обласної ради, зокрема, зазначив, що створення Гуцульської республіки в листопаді 1918 та рішення населення краю про приєднання закарпатських земель до України, незважаючи на короткотривалий період існування республіки, мало великий вплив на пробудження громадянської свідомості гуцулів і займає вагоме місце в історії національно-визвольних змагань українців.

«Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив власне, тільки йому властиве, духовне середовище. Кожна місцевість України, вирізняючись самобутністю, була і залишається сьогодні носієм національно-культурних і духовних традицій, тим самим об’єднуючи українську націю в одне  велике ціле. Гуцульщина – неповторна етнографічна земля України, котра численними своїми талантами збагатила національну культуру та всеукраїнську історію.

Мусимо завжди пам'ятати: ми, українці, володіємо колосальним духовним і моральним потенціалом, що зосереджений в українській традиційній культурі. І наш основний громадянський обов'язок – задіяти цей потенціал у державотворенні, у формуванні національної свідомості громадян незалежної України», – зазначив у вітанні Петро Колодій.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!