22 січня у Львові відбулися заходи, приурочені до національного свята Дня Соборності України. На урочистості, які відбулися у Львівському оперному театрі, зібралося керівництво області та міста, депутати Львівської обласної ради, представники інтелігенції, військові, переселенці зі східних областей України та Автономної Республіки Крим.
Розпочався захід промовою Володимира Сірківа, якого за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, було відзначено орденом «За мужність» III ступеня.
Хлопець, зокрема, зазначив, що нині, в це величне свято всієї Української держави, коли об’єднався наш народ, він хвилюється більше, ніж тоді, коли на сході України зі зброєю в руках був на передовій, захищаючи незалежність України. «Нині відроджується і гартується вогнем українська нація. Мільйони людей засвідчують любов до нашої рідної землі, до працьовитого та волелюбного народу, самовідданих захисників – воїнів і волонтерів – всіх, хто робить свій внесок у боротьбу проти загарбників і терористів. Ці почуття і слова об’єднують сьогодні людей різних національностей з усіх куточків України. З їхніх вуст звучить прагнення знову бачити Україну Соборною, вільною і процвітаючою – від Карпатських гір до степів Приазов’я і Донбасу, від Поліських пущ і до скель південного берега Криму», – наголосив Володимир Сірків.
Також до присутніх звернувся заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак. З нагоди Дня Соборності України він передав усій громаді найщиріші вітання від голови Львівської обласної ради Петра Колодія, а також зазначив, що очільник обласної ради цього дня разом з українцями Польщі бере участь у відкритті пам’ятника Пам'яті мільйонів жертв великого голоду (Голодомору) в Україні 1932-1933 років – українців, поляків та інших народів, які загинули в результаті геноциду, спричиненого радянським режимом.
Валерій П’ятак також зазначив, що Соборність, незалежність та свобода – це слова і символи кожного народу у світі. Особливо, коли вони важливі, коли цей шлях народ пройшов пожертвами і боротьбою, коли ціною стало життя мільйонів доньок і синів.
«Ще донедавна ми жили пошаною і національною пам’яттю до тих, хто в ході національно-визвольних змагань, громадянським поривом, полум’ям серця і життям творив незалежність України. Але нині розуміємо, що цього було замало. Бо одні слова, не підкріплені діями, не змогли наповнити реальним змістом національну ідею. Тому – Майдан, тому – Небесна Сотня, тому – 2015 рік ми зустрічаємо зі зброєю в руках, захищаючи незалежність України. Сьогодні це наш час, наш обов’язок і це наша сторінка української історії. Нині маємо той час, коли можемо створити собор людських душ, наповнений реальними добрими справами, продуманими та корисними. Це ми зобов’язані зробити, пам’ятаючи вчинки кожного нашого героя», – сказав Валерій П’ятак.
На закінчення зустрічі заступник голови Львівської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну сумлінну працю передав Почесну Грамоту Верховної Ради України докторові політичних наук, завідувачеві кафедри теорії та історії політичної науки, професорові Львівського національного університету ім. І. Франка Денисенкові Валерію Миколайовичу.
Окрім того, відповідно до Розпорядження голови Львівської обласної ради Петра Колодія Валерій П’ятак вручив низку відзнак та нагород обласної ради. Зокрема, за сумлінне виконання службового обов'язку, виявлені вірність, мужність і героїзм під час проведення Антитерористичної операції та з нагоди Дня Соборності України були відзначені:
– нагородою обласної ради «Подяка обласної ради» полковника медичної служби Бітнера Василя Антоновича – начальника урологічного відділення клініки урології та гінекології Військово-медичного клінічного центру Західного регіону;
– Грамотою Львівської обласної ради майора Григоровського Валерія Вікторовича – старшого ординатора операційно-перев’язочного відділення медичної роти 80 окремої аеромобільної бригади;
– цінними подарунками (годинниками):
старшого солдата Катрука Івана Івановича – водія-лаборанта пересувного рентгенівського кабінету клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону;
молодшого сержанта Крупача Тараса Романовича – головного сержанта взводу роти снайперів 80 окремої аеромобільної бригади;
старшого солдата Штемпелюка Євгена Дмитровича – командира відділення 214-НА навчальної групи 21 навчального курсу факультету ракетних військ і артилерії Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.