Святкові події

Всесвітній день діабету

Щорічно 14 листопада в усьому світі проходить Всесвітній день діабету.

Ця пам’ятна дата була запроваджена 1991 року зусиллям Всесвітньої організації охорони здоров’я та міжнародної діабетичної федерації на честь дня народження Фредеріка Бантинга, який вперше запропонував використання гормону інсуліну для лікування хворих на цукровий діабет. Цей день нагадує нам про складну епідеміологічну ситуацію в Україні й спонукає звернути увагу на сучасний стан проблеми.

Цукровий діабет – одна з найдавніших хвороб людства. Та якщо багато її ровесниць сучасній медицині вдалося взяти під контроль, то ця з розвитком цивілізації лише прогресує. Гіподинамія і надмірна вага – основні фактори ризику. I що більше людство полегшує собі життя, то швидше поповнюються ряди діабетиків. За прогнозами науковців, через 25 років кількість хворих на діабет зросте на 50 відсотків, перевищивши позначку 300 мільйонів осіб.
Первинна профілактика cпрямована на попередження виникнення хвороби. Вона передбачає: здоровий спосіб життя, раціональне харчуван-ня, нормалізація маси тіла, боротьбу з гіподинамією.

Вторинна профілактика – на раннє виявлення хвороби, підтримання стану компенсації цукру, вчасну діагностику і лікування діабетичних ускладнень, якщо вчасно виявити в пацієнта діабет і призначити раціональне харчування, нормалізувати масу тіла, за потреби призначити цукрознижувальні препарати, то можна запобігти виникненню ускладнень внаслідок цього захворювання.

Надія СИКИНДЮК, завідувач поліклінічного відділення Сокальської ЦРЛ.  

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.