Святкові події

Вшанували Кобзаря у Скоморохах на Сокальщині

Щороку в березневі дні до пробудження людських душ своїми пророчими словами спонукає славетний геній, великий пророк, національний патріот  Тарас Шевченко. Цей клич українського поета переповнив зал Народного дому с. Скоморохи.

До усіх, хто прийшов на прощу до Тараса з благословенням і повчальними словами звернувся митрофорний протоієрей, парох села о. Ярослав Кащук. Як кожен християнин, особливо під час Великоднього посту, приходить на прощення до Господа, так і недільного вечора жителі Скоморох прийшли всім селом до Синакріпака, який найбільше "скуштував" кріпацької долі, та попри це любив Україну і заповів нам, недостойним, любити її завжди "…і во врем’я люте". І от коли настає тяжкий час, тоді людська свідомість звертається до духовних цінностей, які мають неоціненну вартість в порівнянні з матеріальними достатками. Бо не важливо, в якому будинку і за якими дверима живуть люди, а має значення лиш те, як провадять свій життєвий шлях, чи дякують Богу за все, що Він дає. Чи не гордість, розпуста, п’янство і лихослів’я переповнили людські серця? Чи добрий приклад подають батьки своїм дітям? Чи ж таку Україну мріяв бачити Шевченко з Високої Кручі?

Вся біда в тому, що люди, які ненавидять Україну, нав’язують розбрат, поділ, незгоду, знищення багатолітньої тяжкої праці добрих жертовних трударів.

Висловити вдячність і помолитися за душу українського пророка прийшов і церковний хор на чолі із регентом. Приємно було бачити в залі вчителів Скоморохівської та Перетіцької шкіл, союзянок, працівників Народного дому, бібліотеки, депутатів і велику сільську громаду на чолі з новообраним сільським головою Надією Гібляк. Найбільше тішило те, що активну участь в Шевченківському святі взяли діти і молодь села. А це значить, що Кобзареві струни торкнулися дитячих сердець.

На закінчення свята Ірина Саганська, голова осередку Союзу українок с. Скоморохи, вручила квіти наймолодшій та найактивнішій учасниці свята  Анастасії Барчук. Щоб в дитячих душах не погасла любов до рідного краю і тою любов’ю будили люд і не дали ворогам приспати Україну. Бо застерігав Тарас, що "…її присплять й тоді украденую збудять".

О Господи, відкрий вкраїнцям очі,
Хай край наш процвіте на цілий світ.
Допоможи нам жити, Святий Отче,
У мирі і добрі на многая літа.

Емілія ОНИЩУК, депутат Скоморохівської сільської ради.

598364831

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.