Святкові події

Другий Святвечір або ж Голодна Кутя

І ось у наші домівки завітало останнє різдвяне свято – Богоявлення, або ж  як його ще називають Водохреще. Напередодні, 18  січня,  християни східного обряду святкують Надвечір’я Богоявлення, яке у народі ще зветься другий Святвечір або ж Голодна Кутя. Цього дня вранці  у Сокалі  в  кафедральному  храмі св. ап. Петра і Павла правилась св. Літургія, на якій було чимало парафіян. Опісля священики, парафіяни з хоругвами рушили на церковне подвір’я, де о. Ярослав Валюх, о. Василь Лепех та о. Михайло Ментух освятили воду та окропили нею парафіян. Віруючі  набрали води додому, бо з давніх-давен вважається, що вона  є цілющою, очищає душу та  скріплює тіло, а  також оберігає від злого. Тому саме з неї наші пращури і розпочинали другий Святвечір. Опісля окроплювали нею оселю,  стайню і навіть худобу. 

А вже наступного дня, на Йордан, о 12 год. ночі та зранку відбувались святі Літургії в честь Богоявлення у  храмі св. ап. Петра і Павла.

Після  Святвечора люди вервицею потягнулися до храмів, де відбувались св. Літургії та святили воду. А у церквах багатоголосо звучала коляд-ка: «Грай пісню, Йордане,/ Радуся, Йоане,/ Предтече Христа» як останній акорд завершення різдвяного циклу свят.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews