Святкові події

Ви шукаєте роботу – тоді вам у Центр зайнятості

Сьогодні державна служба зайнятості  єдина в українському суспільстві державна установа, яка на засадах державного страхування надає безоплатно широкий спектр послуг як громадянам, котрі звертаються в пошуках роботи, так і роботодавцям  щодо забезпечення їх робочою силою.

В умовах дії нового Закону України "Про зайнятість населення", з початку року послугами центру зайнятості району скористалися 2685 громадян, в т. ч. зі статусом безробітного  1728, з них було працевлаштовано 1253 безробітних. 15 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю. Проходили перенавчання або підвищили свою кваліфікацію 278 безробітних. У громадських роботах і на роботах тимчасового характеру взяли участь 168 громадян.

Пріоритетне завдання служби зайнятості  надання соціальних послуг і працевлаштування громадян у найкоротші терміни, скорочення середньої тривалості безробіття до 120 календарних днів, активна індивідуальна робота з безробітними, які тривалий час перебувають на обліку в службі зайнятості, щодо сприяння у працевлаштуванні, співпраця з роботодавцями.

В першу чергу, працівники центру зайнятості прагнуть забезпечити у повному обсязі адресний підхід до кожного роботодавця та кожного безробітного. Запорукою оперативного працевлаштування безробітних і скорочення тривалості безробіття є збільшення кількості робочих місць з гідними умовами та оплатою праці. Центр зайнятості активно працює над цим питанням.

Багато клієнтів служби зайнятості швидко знаходять роботу, проте є й такі, працевлаштування яких потребує певного часу. Сьогодні в центрі зайнятості майже 30% від загальної кількості безробітних перебувають на обліку понад шість місяців. За цей час людина втрачає не лише трудові навички, а й мотивацію до праці.

Тому служба зайнятості працює над прискоренням працевлаштування безробітних і, відповідно, зменшенням середньої тривалості безробіття, застосовуючи всі наявні у неї можливості. Так, за дев’ять місяців 2013 р. набули нових професій та підвищили кваліфікацію за скеруванням служби зайнятості 278 безробітних. 204 з них навчалися на замовлення роботодавців.

Велику увагу служба зайнятості приділяє працевлаштуванню людей старше 45 років. Адже вони часто втрачають роботу внаслідок невідповідності свого професійнокваліфікаційного рівня вимогам сучасного ринку праці. Норма Закону «Про зайнятість населення» передбачає можливість безкоштовного отримання ваучера на навчання. Упродовж дев’яти місяців 2013ого цією послугою скористалися 18 осіб.

З впровадженням нового законодавства роботодавці отримали стимули у створенні нових робочих місць. Ця норма не лише прискорить працевлаштування безробітних, а й позитивно вплине на інвестиційний клімат в цілому.

Центр зайнятості тісно співпрацює з райдержадміністрацією, головами місцевих рад всіх рівнів, Агенцією регіонального розвитку, об'єднаною державною податковою інспекцією, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районною асоціацією інвалідів, відділом освіти РДА, Управлінням пенсійного фонду України у Сокальському районі та іншими структурами. Ця співпраця допомагає в наданні якісних соціальних послуг громадянам, які звертаються по допомогу у працевлаштуванні, підвищує рівень соціального захисту людей від наслідків безробіття, передусім, шляхом реалізації активних заходів політики зайнятості, позитивно впливає на ринок праці району.

Сокальський центр зайнятості, де працюють 24 працівники, доводить необхідність та важливість своєї роботи, щороку зростає кількість людей, які звертаються сюди за профорієнтаційними послугами чи у пошуку роботи. А це свідчить про довіру людей до працівників Центру зайнятості та впевненість, що тут завжди допоможуть та підтримають. Будьяка особа, яка звернеться в Центр зайнятості, отримає від спеціалістів кваліфіковану допомогу в пошуку роботи.

Праця наших працівників скромна і не надто помітна, але завжди сповнена душевного тепла і зігріта співчуттям та любов'ю до ближнього. Тож у переддень професійного свята хай ваша працьовитість та душевне тепло і надалі служать людям, а свято нехай подарує усвідомлення своєї причетності до великої та дуже важливої справи – соціального захисту людей.

Віктор ЛАЩУК, директор Сокальського районного Центру зайнятості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.