Які б там часи не настали, навіть такі сірі і морозяні, але українська душа хоче свята. Хочеться з головою поринути у красу і гармонію української пісні, народну дотепність українського жанру і темперамент українського танку. І не важливо, чи тобі вісімнадцять, а чи сімдесят. У глибинних джерелах українського фольклору знаходимо силу, розраду, віру і натхнення до життя. Саме тому міський осередок Союзу українок запросив своїх посестер в одну з зимових неділь на вечорниці. До союзянської світлиці завітали членкині Союзу українок зі Зубкова, Горбкова, Скоморох та Сокаля. Їх добрим словом, щирою усмішкою вітали голова районної організації Союзу українок Ірина Мандрик та голова Сокальського осередку Надія Мельник, котра разом з ансамблем «Берегиня» була ініціатором, організатором і душею вечорниць.
…Облаштували справжню селянську світлицю з образами на стіні, білим обрусом накрили святковий стіл, а у печі в горщику варились страви. Господар (Олег Солодяк) та господиня (Марія Краковецька) виглядали гостей на вечорниці. Як задушевно співала «Берегиня» і колядок, і народних пісень. Якими дотепними і веселими були наші симпатики – Олег Солодяк та Василь Штикало. Ми побачили український звичай, як то колись було на вечорницях і жартівливу сценку колишнього (Олег Солодяк та Мирослава Федишин) і сучасного залицяння (Василь Штикало та Мая Федунь). Тут і Кайдашиха (Ірина Іванечко) воювала зі своєю невісткою Мотрею (Ольгою Снітко), а баба Палажка (Оксана Сумбаєва) з`ясовувала стосунки з бабою Параскою (Наталією Криштоф). Звучали дотепні жарти, пісні. Чудовий віночок українських пісень дарували союзянки Зубкова, Скоморох, Горобкова. І хоча вже дійство закінчилося, але ніхто не розходився, смачний узвар смакував з рум`яними пампухами і іншими смаколиками. І ще довго звучали неповторні українські пісні, які виконували Марія Краковецька, Валентина Скибінська, Мирослава Федишин, Ірина Іванечко, Наталія Криштоф, Оксана Сумбаєва, Ольга Снітко, Надія Мельник, Мая Федунь, а також Олег Солодяк, Василь Штикало, Любов Ващук та Галина Шпак.
Та неповторна атмосфера чуття української родини, українського звичаю, бажання жити в направду українській хаті, де мова звучить рідна, де батько і мати свого научають своїх дітей, де сини і доньки не розлітаються по чужих світах, а пускають коріння в Україні, єднала всіх присутніх на українських вечорницях.
Оксана ПРОЦЬ.
Фото автора.