Головна / Святкові події / Турбота про ліс – спільна справа

Турбота про ліс – спільна справа

День працівника лісу – особливе свято, оскільки, попри свій професійний характер, воно стосується всіх нас. Виростити і доглянути ліс, вкласти в цю справу колосальні зусилля, навики та вміння, які, почасти, передаються лісівниками з покоління в покоління, а також щоденна наполеглива та завзята праця – основа лісового господарства, проте важливе значення також має бережне та шанобливе ставлення до лісу всіх нас, адже, як відомо, один безвідповідальний вчинок відвідувачів лісу може перекреслити працю лісівника за десятки чи навіть сотні років. Турбота про ліс – спільна справа як працівників лісової галузі, так і місцевих громад; справа, яка завжди повернеться нам сторицею у вигляді різноманіття лісових багатств, що природа даруватиме нам та нашим майбутнім поколінням.

Працівники нашого підприємства досягли певних здобутків. Так, обсяг реалізації з початку 2015 року по лісгоспу склав 21,6 млн. грн. що переважає аналогічний період минулого року на 8,3 млн. грн. або на 61%. При цьому, обсяг сплачених податків до бюджетів всіх рівнів склав за цей період 5515 тис. грн., (232,6% аналогічного показника минулого року), в тому числі сплата лісового доходу за перше півріччя 2015 року склала 1986 тис. грн. (289,1% від першого півріччя 2014 р.), ПДВ – 631 тис. грн., ЄСВ – 1913 тис. грн. (186,3% від першого півріччя 2014 р.). Із загального обсягу сплачених податків та зборів, до бюджетів громад Сокальщини наше підприємство сплатило майже 491 тис. грн. 

Обсяг заготівлі за вісім місяців 2015 року по підприємству склав 34 110 м3, що становить 99,5 відсотка аналогічного показника минулого року, в тому числі заготівлі від рубок головного користування – 24490 м3, рубок догляду – 9620 м3, що приблизно аналогічно показникам минулого року. Іншими словами, за першу половину 2015 року наше підприємство змогло наростити обсяг реалізації більш, ніж на половину, і при цьому не збільшуючи обсяги заготівлі деревини.

Запровадження системи преміювання та вміле управління виробництвом дали змогу збільшити розмір середньої заробітної плати одного працівника за підсумками восьми місяців 2015 року до 4665,2 грн., що складає 182,8 відсотка аналогічного показника минулого року). Середня заробітна плата працівників лісового господарства склала 4777,51 грн. (172% першого півріччя 2014 року); середня заробітна плата працівників інших виробництв (промисловості) – 4122,86 грн. (207,7% першого півріччя 2014 року).

На теренах Сокальщини наше підприємство, ДП «Жовківське лісове господарство», представлене трьома лісництвами – Низівським, Великомостівським та Соснівським. Саме завдяки самовідданій та наполегливій роботі працівників цих лісництв щоденно здійснюються необхідні лісозаготівельні та лісогосподарські роботи, роботи з відновлення лісів – посадка та догляди за лісовими культурами, охорона лісу, в тому числі від пожеж та браконьєрів, тощо.

Зусиллями лісівників лісгоспу на землях держлісфонду Сокальщини цього року було висаджено 57 га лісових культур, в тому числі по Великомостівському лісництву – 14,5 га, по Низівському лісництву – 24,4 га, по Соснівському лісництву – 18,1 га. Окрему вдячність хотілося б висловити нашим працівникамлісокультурникам – Г. С. Грицик (Низівське лісництво), Г. М. Мавдрик, Г. Я. Стодольна (Великомостівське лісництво), Д. І. Рудиш (Соснівське лісництво), адже саме їх наполегливій праці підприємство завдячує високим показникам приживлюваності та подальшого зростання перших паростків майбутніх лісів. Як добра традиція, до посадки лісових культур цьогоріч знову залучалося підростаюче покоління – в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» школярі місцевих громад Сокальщини брали участь у висадці молодих лісових культур. Час, проведений на природі, спільна праця у дружньому колективі посприяють вихованню в молоді любові та доброго ставлення до лісових багатств. Зберігаємо велику надію, що серед цих малих школярів Сокальщини є чимало майбутніх професійних працівників лісової галузі.

Лісівниками лісгоспу на Сокальщини у 2015 році вже проведено доглядів за молодими лісовими культурами на площі 105,3 га, зокрема, по Великомостівському лісництву – 30,2 га, Низівському лісництву – 41 га, Соснівському – 34,1 га. 

Для вирощування високопродуктивних, стійких насаджень деревних порід за цей рік силами працівників вищеперелічених лісництв було зібрано 32,7 кг деревного насіння, з нього 28,8 кг насіння сосни, 2 кг – ялини, 1,9 кг – модрини.

Для вирощування посадкового матеріалу закладено розсадників на загальній площі 0,75 га, у тому числі – 0,3 га в Низівському лісництві, 0,24 та 0,21 га в Великомостівському та Соснівському лісництві відповідно. При правильному, дбайливому догляді, молоді дерева з даних розсадників найближчим часом будуть висаджені на ділянках, та згодом доповнять існуючі, та сформують нові лісові масиви.

Вирощування здорових, продуктивних лісів вимагає здійснення комплексу лісогосподарських робіт і рубок, що сприяє його якнайшвидшому відновленню та зростанню. Догляд за лісами передбачає застосування спеціальних заходів для кожної окремої місцевості (ділянки) лісу. Одні ділянки можуть бути надміру захаращеними хмизом та хворостом, потребують, для нормального росту дерев, спеціально визначеної густоти їх насаджень. Hа іншій ділянці підростаючому лісу може бракувати достатньої кількості сонячного проміння для нормального росту. У 2015 році загалом по Великомостівському, Низівському та Соснівському лісництвах було проведено рубок догляду на сумарній площі у 84,1 га, з них – 27,9 га у Великомостівському лісництві, 26,8 га у Низівському лісництві та 29,4 га в Соснівському.

Варто пам’ятати, що будь-яка робота, якої потребує ліс, неможлива без самовідданої та вмілої праці колективів на місцях. З нагоди свята, хотілося б висловити вдячність всім робітникам ДП «Жовківський лісгосп», і, зокрема, – жителям Сокальщини, працівникам Великомостівського лісництва – трактористам В. П. Круку та М. Б. Тарнавському, Низівського лісництва – вальнику лісу І. В. Бігуну, трактористу Б. І. Папіжу, працівникам Соснівського лісництва – трактористу Р. Є. Гарасиму, майстрам лісу В. С. Вихору, Р. П. Шпаку, та всім іншим працівникам, чиїм навикам та вмінням, щоденній наполегливій та старанній праці лісгосп завдячує розвитку та відновленню лісів нашого краю. 

На превеликий жаль, цьогоріч свято працівника лісу наша держава зустрічає в буремні часи своєї історії. Наше підприємство, як і інші, активно долучають до підтримки армії у ці непрості для неї часи. Це і гуманітарна, і матеріальна допомога, з ремонту техніки, наші працівники виконують різні завдання, пов’язані з потребами учасників АТО. Принагідно хочеться згадати імена працівників нашого підприємства, призваних та мобілізованих у цей непростий час до лав армії: Ю. М. Леськів (Бутинське лво), А. В. Кобрин, М. Г. Широковський, В. Я. Канцір, О. Є. Бучко, В. Я. Горлай, («Лісокомплекс»), Р. С. Харко, В. Ю. Тягло (апарат управління, відділ лісового господарства).

За спеціальними цінами здійснюється реалізація лісопродукції для потреб військових. Значні обсяги деревини ми надали на схід України для будівництва фортифікаційних споруд. Зокрема, це заслуга і лісівників Сокальщини. Окремо хотілося б вказати, що до будівництва фортифікаційних споруд на Сході України від нашого підприємства з Сокальського району було направлено 16 людей, які відпрацювали 887 людиноднів.

Лісівники нашого краю підійшли до свого професійного свята з переконливими здобутками. Роботи з ведення лісового господарства здійснюються згідно із запланованими графіками, а почасти перевиконуючи їх. Динаміка більшості показників фінансово-господарської діяльності, таких як обсяг реалізації продукції, прибутки, середня зарплата, сплата податків до бюджетів всіх рівнів, тощо, демонструє зростання проти аналогічного періоду минулого року, а значить, починання, закладені адміністрацією лісгоспу ще на початку року, дають свої позитивні результати.

Степан СОХНАЦЬКИЙ, директор ДП «Жовківський лісгосп».

На фото: вгорі – директор ДП «Жовківський лісгосп» Степан Сохнацький; внизу – лісничий Великомостівського лісництва Ігор Бочилюк.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!