Святкові події

Доземний уклін вам, дорогі вчителі!

Для кожного з нас вчитель – близька і дорога людина, усі ми – і колишні, і сьогоднішні учні – щиро шануємо і поважаємо своїх наставників, тут безсилі відстані і роки. Ось і цьогоріч в Сокальський районний народний дім на урочистості з нагоди професійного свята зійшлися керівники району, директори шкіл, ветерани педагогічної праці, вчителі, вихователі, учні.

Урочисту академію з нагоди Дня вчителя розпочали ведучі: вчителі та їх діти – Людмила та Соломійка Рижок, Тарас і Олесик Бубели. Усі присутні виконали Державний Гімн України. Право покласти квіти від освітян району до пам’ятника Тарасу Шевченкові надали лауреатам обласного конкурсу «Вчитель року-2013» Юрію Кірику (Великомостівський НВК «ЗШ І-ІІІст.-ліцей»), Наталії Глюз (Двірцівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»), Марії Штикало (Сокальська гімназії ім. Олега Романіва), Богдану Гудку (Телязька ЗШ І-ІІ ст., Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5).

Поблагословив освітян та їхню нелегку працю митрофорний протоієрей Сокальської єпархії Української греко-католицької церкви, настоятель храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослав Кащук. Він подякував освітянам за те, що вони формують і плекають особистості, жертовно навчають добра і любові, розпочинають і закінчують уроки молитвою до Господа, і побажав їм усіх гараздів.

Не забули організатори свята і про ветеранів педагогічної праці, діти вручили квіти вчителям, які нині на заслуженому відпочинку: Ніні Сергєєвій, директору Лучицької школи, Оресту Когуту, директору Жвирківської школи, Романові Новацькому, директору дитячо-юнацької спортивної школи, а також Валентині Фенчин, Олексію Сидору, Дарії Ніткевич, працівникам методкабінету і відділу освіти. А тих, кого вже немає з нами, пом’янули хвилиною мовчання.

До вчителів з вітальним словом звернувся начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський: «Ми, освітяни, звикли жити від вересня до травня, від професійного свята минулорічного до Дня вчителя цьогорічного. Хочу відзначити, що за цей рік наша освітянська сім’я стала на щабель вище, нас підняли наші здобутки та перемоги. Приємно, що маємо добрих вчителів, які вміють розпізнати працьовитих учнів, вміють їх навчити, і ті показують гарні результати. На обласному святкуванні Дня вчителя у Львові найбільше нагород дісталося вчителям Сокальського району. Це наполеглива праця всіх: і батьків, і вчителів, і школярів. Тож бажаю усім нових успіхів, здобутків і перемог. Хочу, щоб показники з освіти нашого району щороку кращали…

Р. Монастирський нагородив директорів шкіл за підсумками рейтингового оцінювання 2012-2013 н. р.: Любов Омеляш (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва), Галину Стадницьку (Великомостівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей»), Романа Гесика (Стенятинська ЗШ І-ІІІ ст.), Юрія Білецького (Двірцівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»), Богдана Петрашкевича (Домашівська ЗШ І-ІІ ст.), Анатолія Єлізарова (Борятинський НВК «ЗШ І-ІІ ст. – дитячий садок»), Вадима Нарзикулова (Карівська ЗШ І-ІІ ст.), Світлану Кирич (Борівська ЗШ І ст.). Грамоти і премії отримали й заступники директорів шкіл: Ольга Дмитрук (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей»), Ганна Піддубчишин (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва), Наталія Глюз (Двірцівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»), Наталія Цюзик (Хоробрівська ЗШ І-ІІІ ст.). За ефективну управлінську діяльність та значні результати в організації роботи з професійного розвитку педагогів відзнаки отримали: Любов Тот, головний спеціаліст відділу освіти, та Любов Плюхін, методист районного методичного кабінету.

Освітяни приймали вітання і від голови Сокальської райдержадміністрації Наталії Карташової: «Дякую вам за невтомну працю розуму та серця, за талант і покликання сіяти знання. Кожного дня ви даруєте своїм вихованцям мудрість, віддаючи частиночку себе. За це вас люблять, за це вас шанують, а це дуже важливо. У ці святкові дні кожен згадує свого вчителя, того, хто подарував нам знання, завдяки кому маємо здобутки та досягнення. Вам, дорогі освітяни, наше суспільство подарувало найцінніший скарб – своїх дітей, і від вас залежить не тільки їх майбутнє, а й рівень освіченості, духовності, які успадкує наше прийдешнє покоління. У народі кажуть: письменник продовжує себе у своїх книгах, скульптор – у скульптурах, а вчитель – у помислах своїх учнів. Я бажаю усім достойних учнів і хай здійсняться найсокровенніші мрії».

Наталія Карташова вручила Почесну грамоту Міністерства освіти і науки України, Комітету з фізичного виховання та спорту за сумлінну роботу у системі освіти, вагомий особистий внесок у розвиток фізичного виховання і спорту серед учнівської та студентської молоді, високий професіоналізм та з нагоди Дня вчителя начальникові відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Роману Монастирському. А нагрудний знак від Центрального комітету профспілок і подяку голови райдержадмініс-трації та голови районної ради за творчу та результативну працю в профспілці, активну діяльність щодо захисту соціально-економічних прав і інтересів працівників освіти, ефективну співпрацю з навчальними закладами району, вагомий внесок у розвиток і зміцнення профспілкового руху – голові Сокальської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Ользі Семеняці.

Голова районної ради Ігор Дацюк зазначив: «Вже стало доброю традицією щорічно вітати вчителів Сокальщини як одних з кращих освітян Львівщини за зайняті перші місця в олімпіадах, конкурсах, змаганнях. Ваші знання, мудрість, жертовність дають свої плоди. Мені приємно чути про переможців, лауреатів. Жителі Сокальського району відзначають, що наші діти мають високий рівень освіченості, виховання, значить у нас є хороші педагоги, які вміють навчити. В переддень свята хочу подякувати всім педагогам за нелегку працю, за те, що ви є Вчителями з великої літери. Бажаю, аби ви мали гідну і достойну заробітну плату, а в Україні завжди цінувалася професія вчителя».

Народний депутат України Степан Курпіль, заступник голови райдержадміністрації Лариса Фарин побажали вчителям міцного здоров’я, терпіння, вдячності від учнів. С. Курпіль від себе вручив три грошові премії: Світлані Новосад, директору Княжівської ЗШ І-ІІІ ст., Марії Поліщук, директору Сокальського БДЮТ, Галині Матвіїв, методисту Сокальського райметодкабінету.

Голова Сокальської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Ольга Семеняка привітала усіх педагогів з професійним святом: «Нехай у ваших домівках та колективах завжди панують мир і злагода, хай щодня стожарами падають до ніг подячні слова дітей. Дякую керівникам району, які цьогоріч збільшили вчителям грошову винагороду з 10% до 50%».

За якісну підготовку навчальних закладів до навчального року профспілка нагородила безкоштовними путівками в Трускавець: Василя Басалика, директора Боб’ятинського НВК «ЗШ І-ІІ ст. – дитячий садок; Марію Тарадаху, завідувача Зубківської ЗШ І ст.; Мирославу Ігнатюк, директора Стаївської ЗШ І-ІІ ст.; Людмилу Венгерак, завідувача ДНЗ №5 м. Сокаль; Романа Гесика, директора Стенятинської школи; Марію Руду, директора Куличківської ЗШ І-ІІ ст.; Галину Гібляк, завідувача районного методичного кабінету. З нагоди ювілею премії від профспілкового комітету отримали: Марія Чорна, директор Перетіцької ЗШ І-ІІІ ст.; Галина Стадницька, директор Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей»; Марія Грицик, директор Низівської ЗШ І-ІІ ст.; Марія Батюк, завідувач Суховільської ЗШ І ст.; Леся Калька, завідувач ДНЗ №9 м. Сокаль; Володимир Золочівський, директор Белзької ЗШ І-ІІІ ст.; Оксана Голубець, директор Ульвівського НВК «ЗШ І-ІІ ст. – дитячий садок».

Чимало вчителів, лауреати та переможці обласних та районних конкурсів, олімпіад отримали цього дня грошові премії та грамоти. Вони випромінювали щастя. На сцені раз по раз виступали школярі, танцювати аматори художньої самодіяльності зі шкіл Сокаля та Будинку дитячої та юнацької творчості, співали солісти, вчителі. Оплески довго не стихали у залі, коли завальсували молоді педагоги Савчинської ЗШ І-ІІІ ст. – Мар’яна та Дмитро Лавріни.

Урочистості, присвячені Дню вчителя, пролетіли як одна мить. Педагоги виходили з Народного дому з усмішками на вустах, з квітами в руках і щасливі від того, що їх люблять, поважають, – бо вони сіють в душі своїх учнів зерна мудрості, любові й доброти, які проростають і дають хороші плоди.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.