Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Здав кров – врятував життя бійця

Події на сході України, мабуть, не залишили байдужим жодного з нас. Адже там триває неоголошена війна й ні вдень, ні вночі не затихають постріли “градів” та мінометів. Щодень гинуть українські військовослужбовці та мирні громадяни… Зараз їм, як ніколи, потрібні допомога та підтримка всієї України. Працівники ДЛГП "Галсільліс" неодноразово передавали продукти та теплі речі для бійців АТО. Обласний "Галсільліс" переказав на АТО мільйон двісті тисяч гривень, а Сокальське ДЛГП "Галсільліс"  триденну зарплату працівників. 

Після кривавих подій на Донецькому летовищі, коли чимало "кіборгів" отримали поранення та потребували крові, колектив працівників ДЛГП "Галсільліс" вирішив здати кров для поранених у зоні АТО бійців. 

Вранці, 28 січня, біля Сокальської філії Львівського обласного центру служби крові зібралися ті, хто прийшов здати кров. Це 24 працівники Сокальського та Реклинецького лісництв, на чолі з директором, депутатом районної ради Миколою Дем'яновичем. Доноридобровольці заповнили медичні анкети, пройшли медичний огляд у лікарів та здали проби крові на тестування. Опісля по черзі здавали кров для поранених під час АТО військовослужбовців. Лаборант Галина Сорока записувала донорівдобровольців. Хтось робив це вперше, а комусь, як Івану Цибаку з Реклинецького лісництва, уже доводилось здавати кров. Чоловік каже, почув по телебаченню в новинах, що пораненим бійцям потрібна донорська кров. Тому він і тут. Його колега по роботі Іван Лепих, уже старшого віку, каже, що хоче в такий спосіб допомогти хлопцям на сході. У нього в АТО вже півроку воює швагро. Лісничий Сокальського лісництва Олег Бурда стверджує, тількино почув по телевізору, що пораненим бійцям потрібна кров, вирішив прийти сюди. Одразу підтримав оголошену на підприємстві акцію. Він вважає, що це найменше, що вони можуть зробити для військовослужбовців, бо в АТО служать багато знайомих та колег, які щоденно ризикують своїм життям. Можливо, скоро і комусь з присутніх донорів доведеться там бути.

Нині українським воякам на сході дуже нелегко,  каже директор ДЛГП "Галсільліс" Микола Дем'янович.  Хто ж їх підтримає і допоможе, як не ми? Тож щомісяця збираємо продукти і передаємо бійцям на передову. Тепер працівники вирішили здати кров. Сподіваємося, що вона врятує життя багатьом пораненим українським бійцям. Закликаємо інші підприємтва та організації наслідувати наш приклад.

Лаборант Галина Сорока, яка працює на станції переливання крові 32 роки, розповіла, що вони можуть прийняти до 30 донорів на день, в середньому щодня приходить десятеро осіб. У ці дні донорів побільшало, бо чимало небайдужих людей приходять і здають кров для поранених військовослужбовців. "Зараз не вистачає крові для поранених в зоні АТО бійців. Адже ще нічого нового не придумали, щоб замінити донорські кров та плазму. Добре, що люди відгукнулися",  додала старша медсестра Марія Лістунова. 

Наче на підтвердження цих слів, у коридорі побачила чергу добровольців. Серед них  безробітний Василь Канючок, який уже здавав кров понад 50 разів. Тепер він хоче, щоб його кров врятувала життя пораненого в АТО вояка. 

Медсестри Оксана Ворона й Наталія Шрам робили забір крові. Майже кожен з добровольців здав по 450 грамів. Донори після здачі крові •пили солодкий чай, щоб відновити свої сили. 

За словами начальника Сокальської філії Львівського обласного центру служби крові Мар'яна Семенюка, з початку червня уже 49 осіб виявили бажання стати донорами крові для солдатів. У Львівському обласному Центрі служби крові, а також у відділенні переливання крові військового госпіталю запасів крові достатньо, бо нині багато небайдужих людей у всіх містах України здають кров. Однак потреба в ній існує постійно. Тож працівники ДП "Галсільліс" зробили добрий почин. Їхню кров, після проведених лабораторних досліджень, скерують у військовий госпіталь. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

Exit mobile version