Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

I порядок охороняють, і злочинців ловлять

З начальником сектору дільничних інспекторів міліції Сокальського РВ УМВСУ, майором міліції Олександром СІДЕЛЬНИКОМ, ми зустрілись у другій половині дня. Тільки розпочали розмову, як до кабінету ввели чоловіка характерної зовнішності. Я не помилилась: його підозрюють у скоєнні злочину.

Ми перейшли в інше приміщення, але й туди час від часу заглядали то заклопотані міліціонери, які щось з'ясовували, то відвідувачі.

– У нас так щодня,- пояснив п. Олександр,- роботи в дільничних інспекторів багато. Найперше наше завдання – забезпечувати громадський порядок. Але, звичайно, займаємось й іншими справами. Ось уже два дні розшукуємо хлопця. Його батьки повідомили, що пішов з товаришами відпочивати і ввечері не повернувся додому. Вони захвилювались, адже він навчається в одному з львівських вишів, мав повертатися на навчання, а тут не прийшов додому. Версії є різні: можливо, випив зайвого і боявся додому прийти в такому стані, можливо, щось інше. Наші інспектори обійшли село і околиці, нам допомагали місцеві жителі, але поки що юнака не знайшли. Завтра знову продовжимо пошуки.

У райвідділі працюють 24 дільничні інспектори, з них 5 – у Сокалі, за кожним закріплена територіальна дільниця. Кожен інспектор повинен знати мешканців на своїх вулицях, особливо тих, хто раніше був засуджений, проводити з ними профілактичну роботу. А ще – реагувати на заяви, а їх чимало: хтось скаржиться, що сусід гонить і продає самогон, хтось, що вкрали з підвалу закрутки, а хтось – на п'яного чоловіка, який не дає спокою сім'ї чи дружині. На останнє тепер звертають особливу увагу. Це підтвердив і п. Олександр.

– Нині гостро стоїть проблема насильства в сім'ї,- зазначив він.- Проходить операція "16 днів проти насильства". Тільки за останній місяць ми склали 20 протоколів про насильство в сім'ї, а з початку року – 215. Здебільшого вони стосуються чоловіків, які зазирають в чарку та негідно поводять себе в сімейному колі. Але є і жінки, які вчиняють насильство як щодо чоловіків, так і щодо дітей. Викликаючи міліцію, жінки, як правило, хочуть налякати чоловіків. Як мінімум, ми попереджаємо цих п'яниць та бешкетників, або ставимо їх на облік (таких вже маємо 182) і рік спостерігаємо – чи вони виправляться. Добре вже те, що люди звертаються до нас по допомогу, бо сімейні насильники якраз і розраховують на мовчання близьких і безкарність.

В міліції нині можна побачити в основному молоді обличчя. Не виняток і сектор дільничних інспекторів: середній вік правоохоронців – 25 років. Недавно працюють тут помічник інспектора Андрій Лаврів, інспектори Тарас Кавчак, Наталія Шурма. Їм передають досвід старші – Тарас Баран, Володимир Ващишин, Олеся Хорунжа, заступник начальника сектору Володимир Чесак. За десять років служби В. Чесак працював у різних відділеннях, займався різними справами. Коли попросила його розповісти про цікаві випадки, то почула:

– Якось вночі запрацювала сигналізація в одній з крамниць Сокаля. Приїхали, заходимо всередину, а крадій заховався під столом. Ото сміху було. Або зупинили таксі в Сокалі і – несподіванка: в ньому везли громадян Афганістану, які мали намір нелегально перетнути кордон.

Запитала в п. Олександра, з чим виходять на дільниці, інспектори і почула:

– З папкою і ручкою. Їх вистачає для роботи з населенням. А вже на чергування їм видають табельну зброю, зрештою, нею користуємось у виняткових випадках.

До речі, оскільки в нас нема патрульно-постової служби, то правоохоронцям, в т. ч. і дільничним інспекторам доводиться виходити на чергування за рахунок особистого часу, переважно по п'ятницях, суботах та неділях. І повертатися додому, як вдасться: часом рано, а часом над ранок, хоча в більшості – сім'ї, діти, яким також потрібно приділити увагу.

Майже щодня у Сокалі проходять мітинги на підтримку київського майдану. Разом з іншими правоохоронцями на них чергують і дільничні інспектори. Вони відзначають, що сокальці поводять себе спокійно, але в одну з неділь все ж знайшовся підпилий хуліган, який чіплявся до мітингувальників, порушував громадський спокій. Довелось вказати на його негідну поведінку: склали протокол, і тепер суд призначить йому покарання. Чергують правоохоронці і біля пам'ятників – щоб не трапилося якихось ексцесів.

…Вже прощаючись, почула, що затриманий чоловік таки зізнався, що заволодів чужим автомобілем. Інспектори раділи: думали в черговий раз справа "зависне", аж ні – знайшли злочинця, до того ж в найкоротший термін.

Робочий день закінчувався результативно.

 Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Exit mobile version