Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Кінезіотейпіровання – ривок науки в спортивній медицині та реабілітації

Кінезіологічні тейпи – це спортивні еластичні стрічки, які допомагають зняти біль в м’язах і суглобах. Вони покращують функцію м’язів, суглобів і сухожиль. Тейпи роблять благотворний вплив на загоєння, відновлення завдяки компресійним властивостями таких виробів прискорюється. При використанні кінезіологічні тейпов після перелому поліпшується кровотік і циркуляція лімфатичної рідини, отже зменшуються набряки.

Почуття безпорадності при хронічному болі або занадто повільне відновлення змушують спортсменів і не тільки активно використовувати тейпи в своїй діяльності.

Чому кінеза тейпи так популярні?

Японський хіропрактик доктор Кензо Касо придумав метод під назвою кінезіотейпірованіе. Доктор давно намагався прискорити лікування травм і придумати новий спосіб лікування як гострих, так і хронічних захворювань. Нарешті, він придумав абсолютно революційний матеріал з еластичного бавовни з товщиною і еластичністю, як у людської шкіри. Тейп після перелому з цього матеріалу захищає м’язи, знижує ризик повторного травмування, і при цьому зберігає можливість включати ці м’язи в активну роботу, не обмежує рух кінцівки і не перешкоджає циркуляції крові. При виборі стрічки варто звертати увагу на її колір, а також призначення. Колір тейпа можна вибирати під одяг, вид спорту, але дана характеристика нічого більше не означає.

Вибрати хороший тейп досить важко. Необхідно знайти надійного постачальника, наприклад, можна купити кінезіологічні тейп в Medic-Magazin в Києві. Великий вибір тейпов від різних виробників дозволить підібрати відповідний тейп кожному.

Тейпи після перелому наносяться з використанням акрилового клею, щоб мінімізувати роздратування. У структурі кінеза тейпа є мікроскопічні отвори, що дозволяють проникати під пов’язку повітрю і циркулювати там рідини. Це позитивно впливає на функцію м’язів і суглобів, і підтримує лімфатичну систему. У продажу є пластирі різних кольорів. Що означає колір тейпа? Колір підбирається під одяг, настрій, але він не означає, що даний виріб придатне для конкретного виду травми і не вказує на інші характеристики.

Сьогодні виробники навчилися робити тейпи після перелому з різними видами клею. Такі специфічні особливості кінеза стрічки дозволяють вибрати найбільш вдалий і відповідний для конкретного виду травми варіант кінезіотейпірованія.

Кінезіотейпірованіе трапецієподібної м’язи тейп з хвилеподібним клеєм активує стиснення тканин – збільшує простір між м’язами і шкірою, що благотворно позначається на кровообігу і циркуляції лімфи. Кінезіотейпірованіе трапецієподібного м’яза також стимулює пропріорецептори, тим самим регулюючи навантаження і забезпечуючи безболісне функціонування суглобів. Завдяки тиску кінеза тейпа після перелому на навколишні тканини зменшується інтенсивність болю. Колір тейпа всупереч поширеній думці не пов’язаний з параметрами вироби. Зате колір можна підібрати під спортивний одяг або вид спорту.

Переваги кінеза тейпов перед іншими видами лікування травм

Кінеза тейпи і процедура кінезіотейпірованія мають масу переваг. Найбільш значимі і важливі з них:

Проста у використанні. Справитися з лікувальним тейпірованіе трапецієподібного м’яза або кінцівки може навіть сам хворий. Для додання форму кінеза тейпу будуть потрібні тільки ножиці. А для його поклейки на тіло – засіб для знежирення. Крім того, правила застосування тейпов можна знайти навіть в мережі, на цю тему є багато відеороликів.
Універсальність. Реабілітація, лікування, профілактика – не повний список показань до лікувального тейпірованіе трапецієподібного м’яза і не тільки. Саме за допомогою спортивного пластиру відбувається стимуляція м’язових волокон і інших тканин, реабілітація значно скорочується.
Впевненість, високі спортивні показники. Спортсмени, які використовують кінезіотейпірованіе в своїй практиці, підтверджують, що для них кінеза тейп має велике значення як профілактичний засіб при найменших ознаках болю. Таким чином, вони більш впевнені і можуть повністю зосередитися на виконанні вправи.

Кінеза тейпи після перелому багатофункціональні. Лікувальна тейпірованіе трапецієподібного м’яза вимагає мінімуму знань і навичок, а сам тейп має доступну ціну. Тому такий спосіб лікування травм поширився далеко за межі спортивних центрів. Сьогодні при покупці можна вибрати навіть колір пластиру.

Правила застосування спортивного кінеза тейпа

Залежно від локалізації болю тейп необхідно наносити особливим чином. Але є і загальні правила, які краще дотримуватися при кінезіотейпірованіі.

Спочатку потрібно ретельно підготувати трапецієподібний м’яз. Вона повинна бути сухою, бажано без волосся, забруднень, крему або інших жирних субстанцій на поверхні.

Заборонено клеїти тейп до місця пошкодження, якщо шкіра обпечена або пошкоджена (садна, незагойні рани). Лікувальна тейпірованіе не підійде людям, що страждають на алергію на клей. При появі симптомів алергічної реакції потрібно терміново видалити кінеза тейп і залишки клею з тіла.

Щоб уникнути відшарування решт кінеза тейпа, їх необхідно закруглити ножицями. Для кращої адгезії при тейпірованіе потрібно накладати лікувальну тканина не тільки на ділянку з пошкодженням, а й на сусідні, здорові тканини. При цьому завжди необхідно приклеювати кінці тейпа до тіла без натягу. Колір лікувального тейпа не має значення і не впливає на швидкість відновлення.

Клей в складі тейпа активується при нагріванні, тому завжди після кінезіотейпірованія трапецієподібної м’язи для поліпшення адгезії пластир потрібно розгладжувати руками. При лікувальному тейпірованіе потрібно переконатися у відсутності складок шкіри під кінеза тейп. Якщо вдалося знайти складку, це ознака надмірного натягу шкіри, потрібно знімати тейп і клеїти заново.

По можливості варто уникати кінезіотейпіровання на внутрішню поверхню стегна і руки. Це дуже чутлива область.

Після тейпіровання стрічку слід носити 3-4 дня. Пітливість або душ тейпу не страшні. Не варто пробувати зняти тейп після гарячого душу. Така маніпуляція може травмувати верхній шар епітелію.

Показання до кінезіотейпірованю

Основним показанням до кінезіотейпірованію є наявність пошкодження м’язів, суглобів або інших тканин. Також виріб здатний прибрати набряки і біль. Тейпи застосовуються в рамках лікування переломів, вивихів і ударів. На фінальному етапі відновлення таке пристосування дозволяє поступово збільшувати навантаження на пошкоджену область.

Exit mobile version