Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Кому призначаються житлові субсидії

 Житлова субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок. Цей вид допомоги залежить від вартості плати за житловокомунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг, майнового стану сім’ї та її спроможності сплачувати послуги в повному розмірі. 

 
З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій Кабінет Міністрів України 6 липня 2011 року прийняв постанову №728, яка набрала чинності з 1 січня 2012 року. Згідно з нею підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми, або інвалідами. 
 
З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ям, до складу яких входять діти або інваліди І, ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму (1118 грн.), а також сім’ї, які складаються з непрацездатних громадян, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (до 1.01.2012 р. такі сім’ї сплачували 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищував 50% прожиткового мінімуму. 
 
 Непрацездатні громадяни – це особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, а також діти до 18 років. 
 
 Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення субсидій на загальну площу житла сім’ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім’ях.
 
Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, при підтвердженні права на отримання субсидії на наступний термін розмір оплати за житлово-комунальні послуги (15% чи 10%) зменшується на 2 відсотки, але не більше, ніж на 6 відсотків, відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартості за встановленими нормами споживання. 
 
Призначається житлова субсидія за спрощеним механізмом, який передбачає надання заявником заяви затвердженого зразка, декларації про доходи і майновий стан всіх зареєстрованих на цей час та довідок про доходи працюючих.
 
За призначенням житлової субсидії потрібно звертатись в управління праці. Прийом документів здійснюється щодня без обідньої перерви.
 
 Для надання більш детальних роз’яснень з питання надання житлової субсидії у кожному конкретному випадку відкритий телефон «гарячої лінії» – 7-20-94.
 
Оксана ВОЙТОВИЧ,головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення.
 
Exit mobile version