Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Острівський НВК – енергоефективно незалежний

Першого жовтня в Острівському НВК пустили в експлуатацію нову твердопаливну котельню. Цього дня сюди з`їхались особи, які були причетні до реалізації цього проекту. Завдяки плідній праці керівництва району в умовах політичної та економічної кризи в країні вдалося залучити інвестора в особі компанії «Енергетична ефективність України», яка за рахунок власних коштів реалізувала проект будівництва нової котельні та на підставі відкритого конкурсу здобула право на оренду котельні з метою подальшого контролю за якістю надання послуг теплопостачання.

На котельні встановлено новий твердопаливний котел, який для виробництва теплової енергії використовує вугілля з місцевих родовищ. В умовах гострого дефіциту газу перехід на опалення з використанням місцевих джерел енергії не тільки гарантує стабільне тепло забезпечення, а й дає змогу суттєво зекономити бюджетні кошти. Все обладнання, встановлене на котельні українського виробництва, але створене з дотриманням європейських стандартів якості.

Геннадій КАЩЕНКО, співзасновник компанії «Енергетична ефективність України»:

– Що зараз відбувається у нашій державі? Ми хочемо відійти від нашого сусіда, бути незалежним від його газової труби. Нині газ дуже дороге задоволення. І не лише в Україні, але й в усьому світі переходять на альтернативні джерела тепла. У чому смисл того, що ми робимо? Це не доброчинність. Це бізнес. Але ми раді з того, що він належить до позитивних напрямів держави, регіону, громад. Ми, вкладаючи гроші, даємо можливість регіону отримати тепло за тарифами нижчими, які були до того. Ми укладаємо угоду, щодо подачі тепла. Орендуємо приміщення, облаштовуємо котельню, обслуговуємо її. Тепер у нашу компетенцію входить організація всіх процесів, щоб діти, якщо це стосується Острівського НВК, не мерзли у холодну пору року. Такі об`єкти можна пристосувати ще й в іншому напрямку, які не тільки будуть давати тепло, а ще й електроенергію. І ціни на неї теж будуть нижчі, аніж раніше. Тут все враховано з економічної точки зору.

Ігор ДАЦЮК: голова Сокальської районної ради:

– Це один з перших кроків Сокальського району на шляху до позбавлення від газової залежності, ефективного використання енергоресурсів та зменшення видатків на опалення закладів комунальної власності. У перспективі – перевести всі котельні району на альтернативні види палива.

Бюджетні кошти треба економити. І власне питання енергоощадності – одне з ключових. І ми вирішили надати в оренду приміщення, щоб встановити альтернативне опалення, яке б дало змогу економити ці кошти. Вже у с. Реклинець працює подібна котельня, і от почала діяти котельня в Острові, яка опалюватиметься вугіллям. Для нас принципово те, щоб фірми, які могли б впроваджувати альтернативні види опалення, брали участь у конкурсі. Щоб відбувалося це все відкрито, прозоро, чесно.

Ігор НОВОСАД, президент благодійного фонду «Надбужжя»:

– Ми, члени Сокальської фундації та благодійного фонду «Надбужжя», у лютому цього року проводили науково практичну конференцію «Енергоефективність – шлях до інтеграції», мета якої була показати, де можна зекономити бюджетні кошти, які б можна було ефективніше використати на ремонт доріг, дошкільних та освітніх навчальних закладів, соціально незахищеним верствам населення. Ми вивчили бюджет: є захищена стаття, а є видатна, де левова частка складає оплата на енергоносії. І ми пішли шляхом економії витрат за енергоносії, туди входить і теплова енергетика, за яку ми платимо дуже великі кошти – це, в основному, за газ. А Україна залежна від російського газу. Тому це політичне питання. І таким чином «вбиваємо двох зайців»: економимо і відмежовуємося від сусіда, який нині є агресором на нашій землі. Отже, це перший наш крок після того, як провели конференцію. І сподіваюся, що не останній крок в Сокалі. Ми хочемо зробити Сокальський район та Червоноград енергоефективними. Насамперед, ми прагнемо доказати собі, що можемо таке зробити і перенести цей досвід на всю Україну. Більше того, до енергоефективності належить плата не лише за теплову енергію, але й за електричну. І нині в плані заходів Кабінету Міністрів є перелік міст, включених в фінансування по заміні ламп зовнішнього освітлення на LED лампи, які економитимуть електроенергію в п`ятьсім разів.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.     

 

Exit mobile version