Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Опікова хвороба – на все життя

Протягом року в Сокальській ЦРЛ проводяться заходи, які відбуваються у рамках спільного українсько-американського освітнього проекту: "Попередження дитячого травматизму від опікової хвороби", який стартував у Львівській області з лютого 2016 року. Програма ініційована лікарем Геннадієм Фузайловим (Harvard Medical School, Бостон; Shriners Hospital for Burn Children, Бостон). На Львівщині програма впроваджується за сприянням Департаменту охорони здоров'я ЛОДА, Управління охорони здоров'я Львівської міської ради, опікового центру 8-ої міської клінічної лікарні. Медичні працівники проводять семінари для майбутніх мам, щоб ті знали як уберегти дітей від опіків та могли за потреби надати їм допомогу.

Понад 12 тисяч дітей в Україні щороку отримують опіки, які, за даними статистики, займають перше місце серед дитячого травматизму. Цікаво, що близько 90% з них стаються на кухні у дітей віком до п'яти років. Переважно опіки трапляються через незнання або необачність батьків. Дитина перевернула на себе горнятко з гарячою кавою, перечепилася через відро з кип'ятком – і це лише декілька з найпоширеніших ситуацій, що обертаються трагедією для малюка і сім'ї. Джерела опіків – гаряча рідина, вогонь, контакт з гарячими предметами, електрика та інше. 

Діти, які отримують серйозні опіки, ніколи не видужують повністю і потребують лікування впродовж усього життя. Це не лише величезні фінансові витрати для батьків, а й скалічене майбутнє дитини. Простіше та ефективніше попередити нещасний випадок, тому, вважаю, батькам варто подбати про безпечне перебування дитини на кухні: не тримайте дитину на руках, коли готуєте їжу або п'єте гарячу каву, чай. Готуйте їжу на дальніх конфорках кухонної плити. Ставте каструлі та сковорідки ручками досередини плити. Тримайте гарячу їжу і напої високо, в недоступному для дітей місці. Не залишайте на підлозі відер, каструль або тазів з гарячою водою. Пильнуйте, щоб дроти електричних приладів (наприклад, чайників) не звисали. Якщо під час приготування їжі олія потрапила на конфорку і загорілася, гасіть полум'я, прикривши його кришкою. Краї скатертини стола не повинні звисати, адже дитина потягне їх до себе разом з посудом.

Небезпечним для малюка, як не дивно, є й ванна кімната. Дорослим варто подбати, щоб не залишати змішувач у положенні "гаряча вода", адже при відкриванні крану може дитина ошпаритися. Ніколи не наливайте у ванну тільки гарячу воду. Контролюйте температуру води спеціальним термометром. Ви можете його придбати у будь-якому магазині побутової техніки чи товарів для дітей.

Виконання цих порад не потребує додаткових фінансових витрат з боку батьків, але стовід-сотково допоможе захистити здоров'я дитини. 

Коли все ж таки з дитиною трапилось лихо, необхідно забрати дитину від джерела опіку. Зняти або зрізати одяг з уражених ділянок. Промити опік холодною водою (не нижче 10 градусів). Накласти стерильну пов'язку (в жодному випадку не використовувати мазі чи креми). Викликати медичну допомогу – 103. А найголовніше пам'ятайте, що щасливе дитинство і безпека ваших дітей – у ваших руках.

Марія ГУЛАВСЬКА,заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Сокальської ЦРЛ.

 

Exit mobile version