Вогнегасник порошковий застосовується для гасіння пожеж, причиною яких стали рідкі, газоподібні або тверді речовини. Для кожного окремого випадку застосовується певний порошок.
Апарат такого типу є універсальним протипожежним засобом, сфера його застосування та робочий діапазон температури досить широкі. Практично всі класи загоряння доступні для гасіння порошковим вогнегасником. Що стосується гасіння електроустаткування, то воно може мати напругу до 1 кВт.
Зверніть увагу, що цей вогнегасник не підходить для гасіння речовин та металів, які навіть після перекриття доступу повітря можуть горіти.
Виділяють наступні переваги вогнегасників порошкового типу:
– універсальність, застосовується при гасінні речовин в будь-якому стані: рідке, тверде й газоподібне;
простота в роботі, приводиться в дію за допомогою спеціального важеля;
– якісне виконання функцій, швидке і ефективне гасіння вогнища загоряння;
– компактні розміри дозволяють розташувати вогнегасник в невеликому приміщенні, прилад може бути пересувним або переносним.
Наявність цього засоби пожежної безпеки обов'язково в багатьох підприємствах, лабораторіях, комерційних і державних організаціях і т. д.
Типи порошкових вогнегасників
За принципом запуску виділяють: газогенераторні та закачні моделі.
Перший тип працює на основі газогенератора, під дією генерованого газу відбувається викид порошку. Пі запуску необхідно почекати близько 5 секунд і тільки потім приступати до роботи.
У другому типі вогнегасників порошок викидається під дією стисненого газу. Головною перевагою вогнегасником, працюючим від інертного газу, є спеціальний манометр, який показує ступінь заряду приладу.
Застосування порошкових вогнегасників: особливості і правила
При гасінні загоряння, утворюється запиленість приміщення, особливо, якщо мова йде про невеликих кімнатах. Це знижує видимість, а також може пошкодити електроприлади. Порошок може забруднити техніку, тому для гасіння приладу, який ще можна врятувати його застосовувати не рекомендують. Охолоджуючий ефект вогнегасник не забезпечує.
Зберігати агрегат необхідно в правильних умовах, порошок має тенденцію втрачати свою ефективність. Незважаючи на те, що термін придатності таких вогнегасників становить 10 років, походити перевірку на справність вони повинні кожні 2 роки.
Обсяг вогнегасника залежить від площі приміщення, яке передбачається гасити. Розрахувати необхідний розмір дуже просто, один кілограм речовини покриває площу до 25 кв. м. Вага вогнегасника вказано на балоні.