Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Прикордонного режиму треба дотримуватися

8 грудня 2010 р. прийнято Постанову Кабміну України №1110 «Про внесення змін до положення про прикордонний режим», яка внесла зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. №1147 «Про прикордонний режим». Редакція газети попросила прокоментувати її начальника відділу прикордонної служби «Павловичі», капітана Олександра ГОНЧАРУКА.

– Які сільради входять до прикордонної смуги?

– На Сокальщині до прикордонної смуги входять такі сільські ради: Тудорковицька, Хоробрівська, Варязька, Мурованська, Жужелянська, Корчівська та Карівська.

До прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення. Їх визначають райдержадміністрація разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби.

Державний кордон України охороняють: відділ прикордонної служби «Павловичі» ( с. Нісмичі), тел.: 0325755110; до складу відділу входить прикордонний пост «Варяж» (с. Варяж), тел.: 0325751231; відділ прикордонної служби «Белз» ( с. Заболоття), тел.: 0325754193, до складу відділу входить прикордонний пост «Угнів» (с. Заставне), тел.: 0325754496.

– Тобто в прикордонній смузі кожен повинен мати документ, що посвідчує особу?

– Звичайно. Громадяни, які в’їжджають у прикордонну смугу, перебувають, проживають або пересуваються в її межах на підставі документів, що посвідчують особу. Це може бути паспорт громадянина України, закордонний або дипломатичний паспорт, виданий державним органом документ, в якому вказано прізвище, ім’я, по батькові, є фотокартка, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ та дата видачі. Що стосується іноземців та осіб без громадянства, які в”їжджають у прикордонну смугу, крім документів, що посвідчують особу, їм потрібно мати при собі документи, що підтверджують законність перебування на території України.

Нормативноправові акти Адміністрації Держприкордонслужби з питань прикордонного режиму є обов”язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і громадянами. Контроль за дотриманням прикордонного режиму у прикордонній смузі та Сокальському контрольованому прикордонному районі здійснюють відділи прикордонної служби "Павловичі" та "Белз" Львівського прикордонного загону (79010 м. Львів, вул. Личаківська, 74, тел. 0322390120) у взаємодії з Сокальським РВ ГУ МВСУ у Львівській області.

У необхідних випадках Державна прикордонна служба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в”їзд і проведення робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі.

– Буває, що під час випасання, корови підходять близько до кордону…

– Уздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій забороняється утримання і випасання худоби.
Також категорично забороняється полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд.

– Хто має право зупиняти транспортні засоби у прикордонній смузі та з якою метою?

– З метою виявлення порушення законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов”язаних, з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги та Сокальського контрольованого прикордонного району це мають право робити уповноважені особи відділів прикордонної служби «Павловичі», Белз Львівського прикордонного загону, Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області, а також члени добровільних формувань – із застосуванням диска з червоним світлоповертачем або рукою, що вказує на цей транспортний засіб. Водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів та реєстраційний документ на транспортний засіб, а також дати можливість оглянути його, перевірити номери агрегатів.

– З ким тепер потрібно узгоджувати авіаційні роботи, будівництво, вирубку лісу, полювання, водокористування у прикордонній смузі?

– Такі роботи проводяться після узгодження з начальником Львівського прикордонного загону. Крім того, хочу звернути увагу керівників підприємств, установ і організацій, які планують проведення геологічних, дорожніх та інших досліджень в межах прикордонної смуги, відео, кіно та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів про необхідність отримання дозволу на проведення такої діяльності від начальника Львівського прикордонного загону. У разі проведення спеціальних заходів з пошуку правопорушників при виявленні ознак або отримання даних про незаконне перетинання державного кордону, знаходження в Сокальському контрольованому районі незаконних мігрантів, інших випадках в районі проведення пошуку проводяться режимні заходи. За необхідності можуть вводитися додаткові тимчасові обмеження на в”їзд і провадження робіт у районі проведення спеціальних заходів з пошуку правопорушників.

Охорона державного кордону здійснюється за активної участі громадян, тому хочу звернутися до мешканців Сокальщини та попросити у разі виявлення невідомих осіб в прикордонній смузі інформувати найближчий підрозділ Львівського прикордонного загону за телефонами, які зазначені вище. Недопущення порушень державного кордону зміцнює безпеку України.

Записала Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version