Ще зі шкільних уроків історії всім відомо, що кожна країна має свої традиції, які є національним багатством і культурним надбанням народу. Сімейні традиції, обряди, таїнства, побут і багато іншого – це те, з чого складається культура тієї чи іншої нації. Сюди, безумовно, відноситься і кулінарія. Адже саме по національних страв країн світу, ми дізнаємося про культуру інших народів. Окремо варто відзначити величезний внесок рукоділля в культури різних країн. Національний одяг, аксесуари, сувеніри та інші вироби, стилізовані в національних кольорах і у відповідній тематиці, все це інструменти культурного поступу. Умілі умільці країн світу створюють величезну кількість текстильних виробів, аксесуарів, сувенірів, предметів побуту в національному стилі з однією метою: просувати культуру в маси.
Так, наприклад, сувеніри із зображенням кленового листка свідчать про їх канадське походження. Картата чоловіча спідниця – кілт (шотландки) – це Шотландія. Широкополі плетені капелюхи особливого фасону “Сомбреро” – Мексика. Вінки з красивими квітами і атласними стрічками, а також вишиванки – це Україна. Якщо говорити в цілому про українську культуру, то вона, практично повністю, побудована на рукоділлі, можна сказати, що виткана руками сотень майстринь. Неймовірно красиві наряди, вишиті хрестиком або бісером нікого не залишають байдужим до цієї краси. Вінки з об’ємними і пишними бутонами, з ягодами і польовими квітами, доповнені атласними стрічками, тичинками і намистинами – повсюдно впізнаваний національний атрибут української культури.
Український одяг, як і українські звичаї, обряди, в яких цей одяг використовується, не втрачає своєї актуальності і в наші дні. Туристи люблять український національний одяг і аксесуари, охоче купуючи їх в подарунок близьким чи собі на пам’ять. Сьогодні можна купити атрибути української культури повсюдно. Але зроблені власними руками ті ж вінки з атласними стрічками мають набагато більшу цінність. Тим більше, що для виготовлення цього яскравого й оригінального українського національного аксесуара не потрібно якихось особливих навичок. А матеріали, необхідні для цього, можна купити в будь-якому магазині товарів для рукоділля.
Отже, для виготовлення вінка в національному українському стилі вам знадобитися основа для обідка. Ви можете купити готову основу, обшиту тканиною або стрічками, а можете обшити або обклеїти ободок самостійно. Для цього добре підійде репсова стрічка. Як декор для вінка можна використовувати штучні тканинні квіти, або квіточки з латексу. Відмінно підійдуть також і квіточки з фоамірана. Склавши з квітів композицію і сформувавши вінок, його можна приклеїти до основи гарячим клеєм або пришити. Також вам знадобиться купити атласні стрічки для завершення вироби. Стрічки можна пришити до гумки або до дроту, і з’єднати її з основою. Вінок в українському стилі готовий! Такий аксесуар можна подарувати, їм можна прикрасити інтер’єр, а також можна використовувати його за призначенням.