Буває, що спальня в квартирі або будинку – це найменша по площі кімната. Буває, що спальню приходиться створювати «з нічого», наприклад, відгородити трішки простору від великого приміщення. Як облаштувати невеличку кімнату для комфортного сну та відпочинку? Більше ідей, як може виглядати особистий простір, почерпніть тут https://tryslony.com/shop/spalni/.
Які купити меблі для маленької спальні
- Ліжко. Пошукайте моделі з внутрішніми висувними ящиками для зберігання білизни та інших речей. Цікаве рішення – моделі ліжок, де замість узголів’я прилаштована тумба. Це може бути місце для нічника, будильника, книжки та інших дрібних речей. Таким чином, необхідність в приліжкових столиках та тумбочках відпадає, а це економить цінний простір.
- Шафа. Від цього елементу можливо відмовитися і зберігати речі в малогабаритних меблях для спальні: навісних шафках, комодах, висувних ящиках, прихованих тумбочках. Цікаві дизайнерські рішення:
- Встановити спальне місце на підставках або на подіумі, а знизу облаштувати полички або систему шухляд.
- В кімнатах з високими стелями можна змонтувати ліжко на висоті та з драбинкою. Знизу можна облаштувати робоче місце, читацький куточок, місце для відпочинку, або гардеробну.
- Столи та столики. Такі меблі в спальню вартує купити по мінімуму, або знайти альтернативні варіанти. Цікаві ідеї:
- Столи-трансформери, котрі в складеному вигляді непомітні в просторі.
- Відкидні столики, котрі вмонтовані в стіну або стінку і при необхідності установлюються під перпендикулярним кутом.
- Пригвинчені полички без ніжок, які виконують роль туалетного чи приліжкового столика.
Поради, як ефективно розташувати меблі для спальної кімнати
- Ідеальне місце для ліжка – куток кімнати, біля стіни, а не поперек.
- Оптимальні меблі для спальні маленького розміру – на ніжках, таким чином можна створити ефект «легкості».
- Не завішуйте вікна тяжкими гардинами, чим більше сонячного світла проходить через віконний отвір, тим більшим візуально здається приміщення.
- Необов’язково фарбувати стіни лише в світлий відтінок, вважаючи, що це «розширить» кімнату. Дійсно, з допомогою світлих кольорів можна створити ефект об’ємності, але з допомогою темних кольорів стіни можна візуально віддалити.
- Мінімум декору. В маленьких приміщеннях потрібно бути обережними з прикрасами, кожна «мила штучка» тільки загромаджує простір. Тому вартує вибрати між «цією чудовою вазою» і «цією симпатичною колекцією подушок».