Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Співпраця стає все тіснішою!

Виповнилося п'ять років тристоронньому обміну учнями Сокаль-Жешув-Нідеркассель.

І знову разом! У березні 2016 зустрілись юні європейці з України, (школа №3, м. Сокаль, керівник проекту Гурська Марія Петрівна) Польщі та Німеччини у гімназії ім. Коперника міста Нідеркассель, щоб спільно провести один тиждень у розмовах, з акціями, проектами та екскурсіями. 

У Нідеркасселі, що на Рейні, зустрілись для того, щоб ще тісніше зв'язати відносини між школами. Німецькі вчителі Фрау Аннабель Фабрі та Герр Томас Шіллінг підготували цікаву, зворушливу програму, тому нікому не довелось нудьгувати.

Вже в перші дні під номером один у програмі стояло значення мас-медіа у житті людини. Тут учні були розділені по змішаних за національностями групах, пробували себе у ролі юних журналістів, де представляли інтереси молоді та підлітків. Це все відбувалося у школі. Але наступного дня цей проект попрямував далі на молодіжну медіа-студію LIFE 1 у Кельні, що належить до дуже популярного та важливого каналу західнонімецького радіо WDR. Тут все відбувалось, звичайно, під керівництвом співробітників, журналістів радіоканалу. Скільки потрібно задіяти людей-фахівців, щоб створити радіопередачу! Ведучі, музичні редактори, експерти з інтерв'ю, репортери і аж до новин та прогнозу погоди!

І як це функціонувало? Передача повинна була проходити двома мовами: німецькою та українською. Але, завдяки хорошій дикції учнів, підготовці та репетиції, все вдалося на славу.

І було дуже цікаво слухати повідомлення на ту, чи іншу тему двома мовами. А як зворушливо і водночас гордо звучали їхні голоси! А що відбувається в країні, де немає свободи слова, і уряд тої чи іншої держави маніпулює засобами масової організації? І знову проектна гра: 1) уряд країни; 2) виконавча влада; 3)суд; 4) журналісти. Надто багато прикладів, що відображені у реальному житті країн. В результаті уряд пішов у відставку і перемогла свобода слова. 

Далі у програмі був музей у м. Бонн – "Будинок історії Німеччини". Тут відображена їхня історія від 1945 р. до сьогодення. І надзвичайно багато експонатів, що представлені у музеї, побачили наші учні. Наприклад, як виглядала "будка" з морозивом у 50-ті роки, або службове авто канцлера Аденауера чи перше авто “Volkswagen”.

І також як засоби інформації представлені тут, наприклад, старі телевізори. Новими, сучасними засобами інформації була сама журналістка із WDR фрау Ірена Денцер – Ванотті, яка супроводжувала учнів музейними світлицями. Вона безупинно ставила запитання школярам трьох країн до теми "Обмін учнями". Учителі теж давали інтерв'ю щодо цієї теми, про мотивацію та успіхи проекту від самого початку і до сьогодні. А ввечері вона відвідала навіть німецьку сім'ю, де проживали українські школярі у м. Нідеркассель, для того щоб ще більше довідатись про те чи інше, цікаве і дуже, хороше і найкраще, про взаємини між учнями. І, звичайно, без батьків, що так гостинно приймали школярів з інших країн, цей проект був би неможливим. А ввечері з величезним задоволенням зустрілися всі під час гри у боулінг. Тут були учні, вчителі та батьки. А вже наступного дня всі попрямували на екскурсію на стадіон 1.FC "Kоеln". І тут не відбулося без засобів інформації. Всі сиділи у залі, де відбуваються прес-конференції, та із захопленням спостері-гали інтерв'ю "тренерів" двох спонтанно придуманих команд (збірна Німеччини, збірна України, рахунок 2:2); потім розподілені на дві команди, відходили із катакомб на футбольне поле під звуки гімну 1.FC "Kоеln".

Звісно такі зустрічі відбуваються завдяки підтримці директорів всіх трьох шкіл. І готовність інтенсивно підтримувати обмін учнями довела під час офіційного привітання гостей виконуюча обов'язки директора гімназії ім. Коперника у Нідеркасселі Тіна Ріхтер-Геллєншмідт.

І як завжди прийшов час прощатись після такого інтенсивного тижня співпраці. З повними валізами поверталися всі по домівках. 

Але прощатись тут означає тільки на деякий час. Тому що наступна зустріч вже спланована, дякуючи організації "Польсько-німецька співпраця молоді". Тому 5-річний ювілей цього обміну учнями святкуватимемо у грудні, на молодіжній турбазі у Польщі, у Кшижовій, поблизу Вроцлава. Якраз там, де зародилась ідея цього проекту "Перехрестя доріг" на семінарі вчителів німецької мови.

Ганс-Юрген БОЛЛІНГ, вільний журналіст, співзасновник проекту "Перехрестя доріг".

 

 

Exit mobile version