За один тільки 2018 рік попит українців на медичне страхування збільшився в кілька разів. За даними найбільших страховиків, запити від молодих сімей на комплексний поліс для всіх членів збільшилися втричі. Серед старшого покоління (пари без дітей, пенсіонери) теж спостерігається позитивна динаміка: кількість нових договорів збільшилася на 12%.
На зростаючий попит реагує і пропозиція. Звичайно, хтось із лідерів ринку давно впроваджує програми сімейного страхування (хороший приклад описаний за адресою https://askods.com/ru/zdorove-semi), а хтось тільки розробляє нові продукти. У першому випадку якість послуги вище, оскільки у чинного пропозиції вже є налагоджені алгоритми роботи, цінова політика, конкретизовані виключення і т. Д.
При цьому питань навіть по популярним послуг добровільної страховки всієї родини залишається багато. Експерти постаралися відповісти на найчастіші з них.
Що включає сімейне страхування
Страхування здоров’я сім’ї – це комплексний вид захисту фінансових інтересів страхувальника, вид особистої страховки, який в залежності від обраного покриття може поширюватися на випадки:
- травматизму (рани, каліцтва, порізи);
- захворювань;
- вагітності і ведення пологів.
Страхування від нещасного випадку
У більшості видів добровільного страхування здоров’я сім’ї передбачений цей вид захисту. Він може бути обмежений тільки травмами з градацією за місцем їх отримання (на роботі, під час занять спортом, подорожей), або поширюватися на травми, опіки, обмороження, отруєння та інші нещасні випадки. Винятками є заподіяння собі шкоди застрахованим усвідомлено (спроба суїциду) або в стані сп’яніння.
Медстраховка на випадок хвороби
Медичне страхування сім’ї від хвороб діє для всіх членів сім’ї, включаючи неповнолітніх дітей. При цьому стандартними винятками з покриття є:
- хронічні патології (деякі страховики готові оплатити допомогу при їх загостренні, але не лікування самої хроноформи);
- критичні захворювання (онкологія, туберкульоз);
- хвороби, лікування яких має надаватися безкоштовно за рахунок держави.
Страхування вагітності і пологів
Програма страхового супроводу на час ведення вагітності та процес розродження – одна з найбільш затребуваних і найдорожчих, і не тільки на українському ринку. У комплексному договорі вона йде за більш доступною ціною і може включати тільки вагітність (або пологи) або весь процес виношування плоду і розродження. Відповідальність страхової компанії поширюється:
- на покриття витрат в жіночій консультації, до якої приписана майбутня мама;
- діагностику і лікування патологій, виявлених під час вагітності;
- регулярний збір аналізів (оплачуються реагенти і послуги лабораторії);
- послуги акушера-гінеколога;
- процес забезпечення нормального розродження, згідно з рекомендаціями лікаря.
Каталог програм сімейного страхування
У кожній окремій страховій компанії, ліцензованої на страхування здоров’я і життя, що пропонує послуги добровільної сімейної страховки, є набір програм для різних страхувальників. Як правило, тарифні плани діляться за віком та складом застрахованої сім’ї. Найбільш популярними сьогодні залишаються:
поліс для молодих сімей (2-3 людини, включає покриття на час вагітності);
договір для зрілих пар (з повнолітніми / маленькими дітьми і без).
Як оформити сімейний поліс
Страховка здоров’я в Україні – це на 80% корпоративне страхування. Що легко пояснити більш вигідними тарифами від страхових компаній для роботодавців, які укладають колективний договір. На роздрібному ринку (приватній особі) поліс обійдеться на 20-50% дорожче (залежить від страховика).
Для оформлення сімейного страхування необхідно зробити одне з двох.
Запропонувати роботодавцю укласти контракт з перевіреним страховим партнером на умовах соплатежа (часткового відшкодування страхової премії) співробітника і підключення до програми членів сім’ї працівника. Багато організацій з ентузіазмом відгукуються на такі ініціативи: їм страховка забезпечує лояльне ставлення персоналу, плюс до репутації і додаткову статтю офіційних витрат (зменшує оподатковуваний прибуток).
Самостійно звернутися до страховика і укласти комплексний договір. Буде потрібно паспорт і код. Медичний огляд не проводиться, достатньо заповнення анкети.
Скільки платить страховик
Розмір відшкодування залежить від обставин інциденту. По групі ризиків страхування від нещасного випадку (інвалідність, смерть, травма) передбачаються виплати у відсотках від встановленого ліміту. Останній починається з 7-10 тис. Гривень на одного члена сім’ї, верхнього порогу немає.
За медстраховкою і ведення вагітності частіше передбачені фіксовані виплати. Зокрема, вони виробляються:
- з розрахунку за 1 день стаціонарного / амбулаторного лікування;
- при загибелі застрахованих;
- при організації розродження;
- при лікуванні в патологічний