З настанням холодної пори року все більше людей починають користуватися обігрівальними приладами. Ну, звісно, коли за вікном дме пронизливий холодний вітер чи іде дощ, так приємно, сидячи у затишному кріслі, насолоджуватися теплом домашнього вогнища. Та нарешті зігрівшись, ми зовсім забуваємо про елементарні правила безпеки.
На сьогодні існує безліч видів обігрівачів: масляні радіатори, інфрачервоні, електричні, карбонові та газові конвектори, тепловентилятори і ще багато інших. Але через бажання не витрачати багато грошей на якісні, а відповідно й дорожчі обігрівальні прилади, люди використовують техніку китайського, кустарного або саморобного виробництва. І саме ці «предмети народного промислу» стають причиною пожеж та загибелі людей.
Однією з причин виникнення пожежі у період опалювального сезону може стати порушення правил використання газового обладнання. Змерзлі мешканці будинків мають звичку обігрівати власні помешкання за допомогою газових конфорок, не замислюючись над тим, що це є вкрай небезпечно. Поперше, якщо раптово припиниться подача газу, а потім також раптово відновиться, за короткий проміжок часу кімната наповниться «блакитним пальним» і будьяка іскра спричинить вибух. Зазвичай, на кухнях, де є газові плитки, меблі та кухонне начиння розташовують дуже щільно, щоб все було під рукою. І це прагнення до зручності може обернутися бідою. Вогонь із запалених конфорок може перекинутися на ганчірку, рушник чи інші предмети, які є на кухні. Але це не вся небезпека, яку таїть у собі використання газової плитки для обігрівання помешкання. Якщо запалена плитка працює досить довго, то починає вигоряти кисень і для мешканців будинку постає небезпека вчадіти.
Служба цивільного захисту у Сокальському районі ГТУ МНС України у Львівські області спільно з Сокальським РВ ГУ Держтехногенбезпеки наполягає на дотриманні правил пожежної безпеки у використанні обігрівачів кожним громадянином. Пам’ятайте, від цього може залежати ваше життя і життя ваших близьких. Зігрівайтесь відповідально і у вашому домі завжди будуть панувати тепло та затишок.
Андрій ГНІДЕЦЬ,провідний фахівець служби ЦЗ у Сокальському районі ГТУ МНС України у Львівській області, лейтенант служби ЦЗ.
Олег БОРИС,інспектор Сокальського РВ ГУ Держтехногенбезпеки, ст. лейтенант.