Останнім часом наш клімат сухішає та теплішає. Незважаючи на немалі дощові періоди, все ж таки ми дуже відчуваємо жаркий клімат, особливо останні два роки. Раніше ми не особо задумувалися на придбанням охолоджуючого пристрою – кондиціонера. Але для людей похилого віку, малих дітей, які проживають в невеликих квартирах, вночі стає не можливо спати із-за високої температури.
Багато є інформації про шкідливість кондиціонера. На мою думку, важливо користуватися даним приладом в міру, не впадати в залежність і, що дуже важливо, вчасно проводити заміну повітряних фільтрів.
Вирішив поділитися враженнями від придбання кондиціонера, підходу до вибору та характеристик.
В основі роботи даного пристрою лежить переміщення тепла газом, яким називається холодагент. По суті, процес роботи кондиціонера нічим не відрізняється від роботи холодильника, тільки тепло кондиціонер через зовнішній пристрій віддає назовні.
Крім того потрібно знати, що кондиціонер може діяти і в зворотньому напрямку – якщо назовні тепло і ми хочемо нагріти приміщення, кондиціонер буде «тягнути» тепло з-зовні.
Перед вибором кондиціонера необхідно знати потужність, на яку він буде розрахований. Для розрахунку потужності рекомендую скачати програмне забезпечення в інтернеті. Або – як це зробив я – скористався порадами спеціаліста компанії Climate Fine. В компанії ми визначили, скільки людей буде перебувати в середньому в кімнаті, на протязі якого часу, врахували обєм кімнати, освітленість сонцем. Завдяки спеціалістам компанії мені вдалося підібрати кондиціонер оптимальної потужності, адже від цього залежить ефективна робота приладу та ціна.
Перед тим я прочитав інформацію, що практично є три типи кондиціонерів – віконні, так звані спліт-системи та переносні.
Віконні кондиціонери встановлюють у вікно, вони обмежені в пересуванні, в направленості повітря. Нищать віконну раму та підвіконник, адже не мають відповідного водовідведення конденсату. Но вони мають лише один плюс – ціна.
Біль популярними є спліт-системи. І саме такий варіант мені порадили в Climate Fine. На сторінці я зміг обрати собі побутовий кондиціонер. Спліт система дуже зручна, адже складається з двох частин. Зовнішня – яка встановлюється на зовні будинку, і внутрішня. Обидві системи зєднані трубками та кабелями і при монтажі рекомендую скориистатися послугами спеціаліста. До речі, при купівлі кондиціонера спеціалісти компанії Climate Fine не взяли додаткових коштів за встановлення – мені підключили прилад по акції.
І варто ще згадати про переносні кондиціонери. По ціні вони практично відповідають спліт-системам. Але є свою відмінності – їх можна пересувати (як правило, вони на колесиках), вони складаються з однієї частини. Но тут виникає проблема з відведенням конденсату – необхідно встановити додаткову ємність для його відбору.
Приємних вам покупок та вдалого вибору!
Кащак Віталій, м.Вінниця.