Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вибираємо водяний шаровий кран

Насамперед зверніть увагу на логотип на крані. Він повинен бути легко помітний. Нечіткий логотип – свідчення підробки.

Перше на що радимо звернути увагу – це марка латуні. У продукції КСК-Автоматизация використовується марка латуні CW617N. Ця марка латуні вважається самою якісною. Інші марки латуні – коштують дешевше і володіють меншою вагою.

Деякі «нечисті» на руку виробники використовують вторинну латунь. Тим самим на виході виходить більш дешевий виріб. Найголовніший недолік даного варіанту – наявність широкого ряду домішок у металі. Деякі з цих добавок – можуть завдати шкоди Вашому здоров’ю. Якщо Ви сумніваєтеся в якості матеріалу – не полінуйтеся вимагати у продавця сертифікат на продукцію, що продається. Надійну герметичність і легку плавність повороту пробки крана кульового забезпечують розташовані в корпусі пластмасові сідла у вигляді кілець ущільнювачів, які найчастіше виконуються з фторопласту. Але цей матеріал не дозволяє використовувати подібні крани при температурі середовища перевищує 200 ° C.

Управління таким видом запірної арматури здійснюється вручну (при малих діаметрах трубопроводу) або для цієї мети використовується механізований привід – електричний, пневматичний або гідравлічний. На газопроводах для управління пневмоприводом можна застосувати і саму робочу середу, що транспортується по трубопроводу.

У деяких кульових кранах для здешевлення замість латуні використовують сталь для виготовлення запірного кулі. Такий куля з часом втрачає герметичність. І результат відомий: протікання, заливши сусідів, виплата компенсацій.

Ще один момент на який необхідно звернути увагу при покупці крана: запірний куля – його поверхня повинна бути гладкою (дзеркальний блиск – отриманий алмазної шліфуванням). Якщо поверхня шорстка і каламутна – такий кран брати не варто.

З кульових кранів  – радимо звернути увагу на серію Modentic. У неї шток вставляється зсередини (а не зовні, як у 99% кранів на ринку) – при навіть значному стрибку тиску – її просто нереально вирвати. А значить одним моментом для ризику – менше (тиск в трубах міських житлових будинків постійно «скаче» – а значить, ніхто від такого варіанту подій не застрахований).

І останнє – колір і тип важеля кульового крана. Якщо Ви обмежені в просторі – труби встановлені у вузькому коробі – вибирайте тип важеля «метелик».

За кольором важеля. Згідно світовим стандартам – для води встановлюють крани з важелем червоного і чорного кольору. На газ – з крани з жовтою ручкою або метеликом.

Exit mobile version