Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як доглядати за кошенятами Мейн Кун

Мейн-куни є дуже великою породою кішок. Спочатку за кошеням доглядає мама-кішка, але потім вся турбота перекладається на людину. Необхідно виконувати правильний догляд за шерстю, робити щеплення і правильно годувати тварину.

Догляд за шерстю

• Розчісування. Догляд за довгошерстими тваринами насамперед полягає в розчісуванні. Для цього необхідно придбати два гребеня-з частими і рідкісними зубами. На початку використовують рідкісний гребінь, прибираючи грудки звалялася вовни, далі беруть частий гребінь і починають зачісувати з голови до хвоста. Щоб не з’являлися ковтуни, такі дії потрібно проводити регулярно. Якщо ж вони з’явилися, то їх вистригають, а при великій кількості застосовують стригучий машинку. Особливо, звертають увагу на шерсть під хвостом, тому що вона забруднюється найбільше. Також оглядають живіт, гриву, задні лапи і вуха. Дуже важливо не приченен юболь кошеняті, особливо, на перших порах, інакше це відлякає його і він зненавидить процедуру причісування.
• Купання. Таких кішок миють, використовуючи шампунь, перед виставками. А в звичайний час водні ппоцедури проводять приблизно раз на півроку, тому що мейн-куни самі стежать за своєю вовною, часто вмиваючись.

Годування

Найголовніше-це збалансоване харчування. Продукти повинні бути високої якості.

• Від двох до трьох місяців. В цей час кошеня турбують зуби. Можна давати відварне рубане м’ясо, натерті сирі овочі, жовток і кисломолочні ппродукти. Їжа не повинна бути меленої, досить буде нарезвть або натерти її. Поступово можна привчати до сухого корму, який дають окремо від вологих кормів.
• Від трьох до шести місяців. До нарізання м’яса слід додати шийку, серце, попередньо проморозити і нагрів їх до кімнатної температури. Більше ніякої обробки не потрібно. Також дають жовтки, кисломолочні продукти, немногго відварених злаків з рослинним маслом. Якщо планується кормленік готовим раціоном, то кошенят повністю переводять на сухий корм.
• Від шести до дванадцяти місяців. У цей період потрібно, щоб мейн-кун не переїдати. Харчування має бути різноманітним і збалансованим. Коли кошеняті виповниться півроку, то потрібно проконсультуватися з лікарем і провести перший курс вітамінно-мінерального комплексу. До сухого корму не потрібні додаткові добавки. Потрібно тільки стежити за вагою і дотримуватися норм годування.

Щеплення

Кошенята цієї породи дуже потребують вакцинації. Інакше неможливо в повній мірі брати участь в конкурсах і спільні поїздки. Перше щеплення роблять в два місяці. Зазвичай вона відразу робить протіводеіствіе хвороб: ринотрахеїту, каліцевірусу, хламідоза, панлейкопении. Реанкцінацію роблять через три тижні, також вона може супроводжуватися вакцинацією від сказу. Далі щеплення потрібні раз на рік. Ще треба пам’ятати, що не можна ставити щеплення кошенятам, яким від чотирьох до восьми місяців, тому що в цей час ппоісходіт зміна зубів.

Багатьом людям подобаються мейн-куни. Але перш, ніж брати таку породу, необхідно вивчити правила догляду за кошеням. Вихованець дуже потребує своєчасної вакцинації, корисне харчування та догляду за шерстю.

Exit mobile version