Водостічна система – не найважливіший елемент будинку, але дуже потрібний. Це зовнішня інженерна конструкція, що складається з ринв і водостічної труби з воронкою. Призначена для збору води і талого снігу з даху, а також відведення вологи від фундаменту. Якщо не знаєте, як вибрати водостічну систему для будинку, керівництво не естетичним смаком, а способом монтажу і матеріалом, з якого вона виготовлена. Від цього залежить як її довговічність, так і функціональність.
Металеві водостоки: характеристики, переваги та недоліки
Люди почали встановлювати водостоки на будівлях тоді, коли вперше помітили, що вода, що стікає по похилому даху, здатна руйнувати фундамент. До того ж всередині будинків, що не були обладнані системою, починав з’являтися грибок на стінах. З чого тільки не робили перші жолоби і труби, це була обпалена глина, дерево і навіть мармур. Однак з часом їх усіх витіснив метал, який виявився самим надійним матеріалом: стійкий до корозії, перепадів температур, здатний витримувати навантаження. Крім цього виробам з металу легше надавати будь-яку форму.
Частіше за інших на будівлях можна побачити металеві водостоки таких типів:
- З оцинкованої сталі. Найчастіше вибір падає в сторону виробів з оцинкованої сталі, так як вартість відносно недорога, а експлуатаційні характеристики вище середнього. Середній термін служби – 10 років. Може бути і більше, якщо не буде порушена цілісність захисної поверхні оцинковки.
- Алюмінієві. Переваги алюмінієвих відсотків – їх легка вага і абсолютна стійкість до корозії. Їх швидко монтувати, причому з мінімальним ризиком пошкодити покрівлю. Термін служби – 50 років. Істотним недоліком є те, що алюміній при ударах легко деформується.
- Металопластикові. Якщо хочете встановити ефективну і довговічну систему, потрібно вибирати водостоки з оцинкованої сталі, покриті захисною плівкою. Коштувати це буде дорожче, але завдяки покриттю з полімеру система стає довговічніше. В середньому прослужити може 50 і більше років. До того ж можна замовляти потрібний колір всіх елементів, щоб фасад будівлі і сама водостічна система виглядала, як єдине ціле.
- Мідні. Вони самі довговічні, розраховані на 100 років і більше. Однак це найдорожчі водостоки, які найчастіше можна побачити на архітектурних будівлях минулого століття.
При наявності матеріалу і інструментів можна самому зробити ринви, водостоки і закріпити їх. Тільки до чого зайві старання? Простіше у виробника купити водостічну систему: на Тінкрафт можна замовити повний пакет послуг, починаючи від проектування до збірки і монтажу всієї конфігурації професіоналами. Якщо ж вирішили діяти самостійно, обов’язково потрібно розраховувати кут нахилу і діаметр труби, щоб стікала вся вода повністю.
Пластикові водостоки: характеристики, переваги та недоліки
З того моменту, як люди почали використовувати пластик в будівництві, він став серйозним конкурентом металу. Це пояснюється тим, що полівінілхлорид дешевше, легше і з часом не стане іржавіти. Для пластика не страшні сезонні зміни клімату і температурні коливання від -25 … + 60 ° С.
У пластикових водостічних системах всі елементи, і навіть кріплення, зроблені з ПВХ-матеріалу. Між собою вони з’єднуються і тримаються на прокладці або клеї. Найкраще застосовувати ущільнювачі, так як в разі помилки систему можна легко демонтувати.
Варто заздалегідь знати про ті мінуси, якими володіють подібні водостічні системи. Якщо на вулиці буде ураганний вітер, він легко може зірвати водостоки і трубу, так як тримаються вони на пластикових кронштейнах, які встановлені на однаковій відстані. До того ж термін служби ПВХ-пластика нижче в порівнянні з металом. Однак такі недоліки легко нівелюються доступною ціною пластика.
Яку водостічну систему вибрати
Найперше, що потрібно зробити, це визначитися з типом матеріалу, з якого буде зроблена система. Керуйтеся такими показниками:
- тривалість використання;
- простота і швидкість монтажу;
- кінцева вартість, включаючи виміри, виготовлення, доставку і установку;
- презентабельність;
- можливість швидкого ремонту.
Щоб водостічна система правильно функціонувала, її виготовляють за індивідуальним проектом, так як будь-яка деталь має значення, наприклад: діаметр труби і розміри водостоку залежить від загальної площі будівлі.
Якщо брати в цілому, то найоптимальнішим матеріалом на сьогодні є водостічні системи з металопластику, де сталь має додатковий захист з полімерного матеріалу.