Всі батьки повинні шукати відповіді на запитання «Як правильно чистити зуби дитині?». Здоров’я ротової порожнини малюка залежить від безлічі нюансів: вік, коли слід починати чистити зуби, правильна техніка чищення, відповідна зубна паста, щітка та інше. Відповіді на ці та безліч інших запитань описані в розширеному вигляді на сторінці http://posmishka-dent.com.ua/services/dytyacha-stomatologiya/.
Оптимальний вік для початку догляду за ротовою порожниною
Замислюватися про гігієну порожнини рота у дітей потрібно досить в ранньому віці – приблизно в 6-7 місяців, коли починають прорізуватися перші молочні зуби. Уже в цей період рекомендується чистити зуби своїй дитини кожен раз після їжі. Але в даному випадку не зовсім мається на увазі використання зубної пасти, достатньо всього лише протирати зуби вологою серветкою. Це дозволить прищепити дитині відчуття чистої ротової порожнини. Коли малюкові виповниться рік, дозволяється чистити зуби спеціальною пастою, яка не містить фтор.
Як правильно виконувати процедуру чищення?
Досить важливо зрозуміти, як саме слід чистити зуби, щоб випадково не пошкодити м’які дитячі ясна і тендітні зуби. В цьому випадку слід купувати зубну щітку з м’якою щетиною, яка не зможе спровокувати виникнення ран в порожнині. Розмір щітки повинен бути мінімальним і не покривати більше двох зубів. Також не слід забувати про чистку язика, наліт з якого з легкістю очищується спеціальною теркою зі зворотного боку щітки або стерильним бинтом. У тому випадку якщо наліт на язику не проходить, необхідно звернутися за допомогою до лікаря., бо подібне явище цілком може бути ознакою розвитку якихось запалень або захворювань.
При використанні дитячої зубної пасти не слід панікувати, якщо дитина випадково її проковтнула – вона досить смачна і цілком нешкідлива. Але при цьому контролюйте, щоб подібні випадки не входили в звичку.
Техніка чищення: особливості
Так само як і дорослим людям, дитині слід розташовувати щітку під кутом приблизно 45 градусів до зуба і здійснювати плавні рухи від ясен до краю зуба. При очищенні жувальної зони, щітку потрібно ставити горизонтально і виконувати кругові рухи.
Як розвинути звичку чистити зуби дитині?
Тут насправді немає нічого складного. На самому початку, коли ви починаєте доглядати за ротовою порожниною дитини і чистити їй зуби, розповідайте як можна частіше і докладніше про всю користь даної процедури для здоров’я ротової порожнини. Можете приводити конкретні приклади, які, як правило, діють найбільш ефективно.
Тривалість процедури
Чистка молочних зубів в основному не займає більше 3 хвилин. Натискати сильно щіткою на зуби не рекомендується, оскільки це може пошкодити емаль і не повністю сформовані ясна. Якщо дитині це здається занадто виснажливим, то необхідно перетворити процедуру в захоплюючу гру «Хто довше прочистить зуби» або ж постаратися умовити. Важливо прикладати багато власних зусиль для того, щоб дитина асоціювала догляд за ротовою порожниною з чимось веселим і цікавим. Від того, наскільки часто і правильно дитина доглядає за своїми зубками в дитинстві, залежить їхня майбутня краса і здоров’я.
Правильна чистка зубів, що виконується регулярно і дуже ретельно є найефективнішим способом боротьби з такими вічними проблемами як карієс, жовтий наліт або камні, позбавитись яких без втручання стоматолога буде неможливо. Крім усього іншого, профілактична гігієна сприяє ефективності носіння брекетів, виявлення запальних процесів на ранніх етапах, що досить важливо для здоров’я молочних зубів і самопочуття дитини.