Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». Угода про позику в рамках відповідного Проекту була укладена 27 серпня 2019 року з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Сума позики – 200 мільйонів доларів США.
20 травня, після здійснення Україною внутрішньодержавних процедур, Угода про позику набрала чинності.
Реалізація Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дозволить Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектору, зокрема малих і середніх підприємств (МСП), у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України».
Програмою заплановано:
1. створити Державний аграрний реєстр та відкритий до нього доступ широкому загалу;
2. провести інвентаризацію земель державної власності та внести відомості щодо них до Державного земельного кадастру;
3. розробити методологію розробки планів землекористування для об’єднаних територіальних громад;
4. провести супутникове картографування території України;
5. створити автоматизовану систему оповіщення щодо змін у Державному земельному кадастрі;
6. підвищити обізнаність власників та користувачів земельних ділянок щодо прав на землю та способів їх захисту;
7. посилити систему державного контролю на державному кордоні України з урахуванням вимог ЄС та найкращих світових практик;
8. розробити та ввести в експлуатацію інтерактивну інформаційну систему про безпечність харчових продуктів та вимог ринків експорту.
Заплановані заходи реалізовуватимуться Виконавцями Проекту – Мінекономіки, Мінрегіоном, Мін‘юстом, Держгеокадастром, Держспоживслужбою, відповідно до Стратегії сприяння залученню приватних інвестицій у сільське господарство на період до 2023 року, схваленої розпорядженням КМУ від 5 липня 2019 р. №595-р.
«Нагадую, що Львівщина була однією із пілотних областей по Проєкту старту Державного аграрного реєстру. Проєкт реалізується за підтримки Світового Банку та проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», метою якого є, зокрема, ідентифікація суб’єктів ринку, спрощення доступу до програм державної підтримки, банківського фінансування. З лютого оператори Львівщини виїжджали в ОТГ області, аби навчити аграріїв реєстрації у Державному аграрному реєстрі. Аграрний реєстр надає низку послуг для аграріїв. У своєму онлайн кабінеті аграрій зможе стежити за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин», – зазначила директор департаменту Юлія Шопська.
Також вона наголосила, що після реєстрації в реєстрі учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі.
Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою.
Зареєстровані агровиробники також матимуть прямий доступ до актуальної інформації щодо програм державної підтримки та можливостей щодо їх використання.