Заморожування яйцеклітин — непроста операція, але іноді це чи не єдиний шанс зберегти можливість завагітніти. Розповідаємо, про що обов’язково потрібно знаті тім, хто зважиться на подібну процедуру.
При народженні кожна жінка «отримує» близько 400 тисяч яйцеклітин. І незважаючи на те, що повністю репродуктивний період завершується після проходження через менопаузу (у більшості жінок це відбувається між 51 і 53 роками), вже після 40 років здатність до зачаття знижується. У 30 років імовірність зачаття в кожен місяць становить 20%, а вісь вже 40 років цей показник зменшується в 4 рази. І в першу чергу це пов’язано з більш активною втратою яйцеклітин, запас яких після 37 років починає танути все сильніше і сильніше. Один із способів підвищити ймовірність зачаття після 40 років — заморожування яйцеклітин. Це не сама проста, дешева і приємна процедура, але вона може стати справжнім порятунком для жінок, які з якихось причин відкладають народження дитини на більш пізній вік. Розповідаємо, про що обов’язково потрібно знаті тім, хто зважиться на заморожування яйцеклітин.
Заморожування яйцеклітин — це не ЕКО
Незважаючи на те, що витяг яйцеклітини — обов’язкова частина обох процедур, заморожування та екстракорпоральне запліднення це дві різні процедури. При ЕКО витягнуту яйцеклітину прагнуть як можна швидше запліднити спермою, щоб створити ембріон і посадити його в матку жінки. Мета ж заморожування яйцеклітин — тривале їх зберігання, тому запліднення не відбувається і ембріон не створюється.
Яйцеклітини старіють разом з нами
У 40 років ми ще молоді: не так давно ВООЗ визнала, що період молодості у сучасних людей триває до 44 років. Але для наших яйцеклітин час тече інакше: в середньому вони старіють вдвічі швидше нас. І у сорокарічної жінки біологічний вік яйцеклітин — 80 років.
Процедуру заморожування яйцеклітин краще проходити до 35 років
Кращий час для заморожування яйцеклітин, на думку лікарів — вік від 20 до 30 років. Втім, навіть якщо ви старше, вам все одно можна розглянути для себе ймовірність цієї процедури. В якійсь мірі в 37, 38 або 40 років заморозка навіть більш актуальна, ніж раніше — адже з кожним роком і навіть місяцем здатність яйцеклітини до запліднення знижується.
Процедура може зайняти кілька місяців
Технічно заморожування яйцеклітин — досить швидка процедура. Вам потрібно зустрітися з лікарем-репродуктологом, пройти обстеження, здати аналізи на гормони і приступати до підготовки. У більшості випадків вся процедура займає кілька тижнів, але в деяких випадках процес може розтягнутися на місяці. Найчастіше це пов’язано з тим, що овуляція не настає або недостатньо розвивається.
Процедура, швидше за все, призведе до збільшення ваги
Це один з найпоширеніших питань, які задають жінки фахівцям з репродуктології: «Видужаю я після процедури». І так, найчастіше відповідь позитивна. Протягом підготовки до процедури ві, найімовірніше, поправитесь на 2-8 кілограм, але з великою часткою ймовірності пізніше набрані кілограми підуть.
Це неприємна, але не дуже болюча процедура
Процедура стимуляції і вилучення яйцеклітин вдосконалюється з кожним роком. І якщо раніше процес найчастіше супроводжувався болісними відчуттями, то останнім годиною методи стали більш досконалими і, відповідно, щадними. Не можна, звичайно, сказати, що ви нічого не відчуєте, але в цілому деякі пацієнтки кажуть, що, наприклад, лікування зубів було більш неприємним і болючим.
Навіть заморожування яйцеклітин не гарантує настання вагітності
Як і при звичайній процедурі зачаття, ніхто не може дати стовідсоткової гарантії настання вагітності. Трохи краще представити ваші шанси допоможе збір інформації про клініці, якою ви вирішили довіриться: статистика загальної кількості заморожених, запліднених і підсажених яйцеклітин. Але важливо пам ” ятати, що успішність циклу ЕКЗ з використанням заморожених яйцеклітин — 30-60%.