Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Застосовуйте пестициди – бережіть бджіл

Надворі весна. Незабаром знову почнеться новий сезон обробітку полів і можуть з’являтися повідомлення про загибель бджіл. З цією проблемою стикаються всі країни, де є розвинене сільське господарство. Проте слід розуміти, що попри занепокоєння цим фактом власне бджолярів і самих агровиробників скасовувати захисні обробки посівів  засобами захисту ніхто не буде. Агровиробникам потрібно працювати з засобами захисту рослин, які будуть визнані безпечними для бджіл та іншої корисної ентомофауни. Такі інсектициди давно вже є на ринку. Проте аграрії іноді прагнуть заощадити свої кошти і внести більш доступний препарат, який усуне наявну загрозу на полі і не буде бити по кишені. Особливо коли при запланованих обробках, діяти треба швидко, а зайвих коштів на придбання дорогого інсектициду господарство наразі не має.Компроміс можна знайти.

У відповідності до ст.11(ч.1). ст12(ч.2) ЗУ « Про пестициди  і агрохімікати», ст 18(ч.2) ЗУ «Про захист рослин»  дотримання   регламентів  застосування пестицидів  є обов’язковим. Не пізніше ніж за три  доби до початку  обробок квітучих медоносів адміністрація  господарства має  повідомляти власників  пасік,  де  вказують  дату,  час, місце обробки,  назву  рослини  що обпилюватимуть,  назву  препарату, тривалість  його  дії,  клас  небезпеки  та вказують час ізоляції  бджіл.  При  цьому  обробку  рослин  слід  проводити  в ранкові  та  вечірні  години при  мінімальних  висхідних  повітряних потоках. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок що обробляються повинні бути встановлені попереджувальні знаки. Ряд підприємств налагоджують контакт з пасічниками для найму вуликів для запилення ділянок гібридизації, яке є обов’язковим протоколом під час вирощування насіння соняшника. Великі збитки: вкластися в технологію і не отримати  повноцінного запилення. Бджолярам також потрібно контактувати з агровиробниками  своєї місцевості та заздалегідь дізнаватися у них про заплановані обробки пестицидами.

Верховна Рада України відхилила проєкт Закону України про внесення  змін до Кримінального кодексу України, щодо вжиття заходів стосовно захисту  бджільництва автором якого був народний депутат Андрій Деркач. Наразі документ знаходиться в профільному комітеті.

Державний фітосанітарний інспектор

Г.Масинець

 

Exit mobile version