Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вчинив порушення – відповідай, – Віталій Марцинюк

Минулого року ВДАІ Сокальського РВ ГУ МВСУ в Львівській області очолив новий керівник – майор міліції Віталій МАРЦИНЮК. На Сокальщині він людина не нова, бо працював тут на різних посадах, зарекомендував себе з хорошої сторони. Кореспондент "Голосу з-над Бугу" поцікавилася, яка ситуація на дорогах Сокальщини, чи часто стаються дорожньо-транспорті пригоди, які їх причини?

–  Віталію Романовичу, розкажіть спершу про себе…

– Народився у Червонограді, з Сокальщини родом мої батьки. У 1995 році, після закінчення навчання, мене скерували на роботу в Сокаль, тут дев’ять років працював державтоінспектором. У 2004-ому був переведений на посаду старшого інспектора з міграційного контролю. Виявляв нелегальних мігрантів, осіб без громадянства, які незаконно перебували на території України. У 2007 році наказом Міністра внутрішніх справ мене призначили начальником ВДАІ м. Червоноград, а вкінці 2011-ого – начальником ВДАІ Сокальського району. Робота в державтоінспекції для мене не нова, в цій структурі працюю більше п’ятнадцяти років.

– В народі кажуть, що зміна керівника тягне за собою зміни в роботі всього колективу…

– Справді, очоливши Сокальське ВДАІ, побачив, що для хорошої, продуктивної роботи необхідні зміни. Тут працювали державтоінспектори з Жовківщини, Радехівщини, Соснівки, їм було проблематично діставатися на службу, реагування було через кілька годин. В разі необхідності, коли потрібно терміново зібрати весь особовий склад, вони доїжджали лише через годину-дві. Вирішив провести кадрові ротації і цим суттєво налагодив роботу відділення. Тепер у нас несуть службу шість державтоінспекторів з Сокаля і ближніх околиць, реагування на будь-які події значно пришвидшилось. Особовий склад ВДАІ Сокальського РВ ГУ МВСУ в Львівській області націлений на пріоритетні напрямки роботи як служби Державтоінспекції, так і органів внутрішніх справ загалом. Весь колектив працює над попередженням та розкриттям злочинів, пов’язаних з автотранспортом, профілактикою аварійності, зміцненням транспортної дисципліни та законності у службовій діяльності.
Наразі є лише одна вакансія – інспектора з дізнання, тому маю надію, що найближчим часом весь штат працівників буде укомплектовано.

– Досить часто патрулі ДАІ можна побачити на дорогах району. Які правопорушення виявили цьогоріч?

– За шість місяців цього року державтоінспектори Сокальщини виявили 512 порушень Правил дорожнього руху. На жаль, багато водіїв сідають за кермо в нетверезому стані. Цьогоріч зафіксовано 100 таких неприємних випадків. Тобто, практично через день працівники ДАІ затримують п`яних водіїв, які найчастіше стають учасниками ДТП, створюють аварійну ситуацію на дорозі. За порушення правил проїзду залізничних переїздів складено 44 протоколи, порушення правил обгону – 20, порушення правил проїзду перехресть – 12, порушення вимог дорожніх знаків, розмітки – 8, керування транспортними засобами без документів – 29, порушення правил проїзду пішохідних переходів – 45, порушення правил зупинки, стоянки – 3, порушення правил дорожнього руху водіями, велосипедистами – 54. Не перевелися в районі любителі перевищення швидкісного режиму, зафіксовано 77 таких випадків. Двоє водіїв створили аварійну ситуацію на дорозі.

Багато громадян керують мопедами без дозвільних документів. Нині проводиться спрощена реєстрація усіх мопедів, незалежно від об’єму двигуна. Пропоную власникам скутерів, мопедів зареєструвати транспортні засоби в Червоноградському МРЕВ , аби не мати неприємностей.

– А які документи повинні мати водії, які керують транспортним засобом?

– Згідно з Правилами дорожнього руху, Законом України "Про дорожній рух", водій автомобіля на вимогу державтоінспектора повинен пред’явити для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, якщо є причіп – реєстраційний документ на нього, страховий поліс, а також ліцензійну картку на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів, техогляд не потрібен. Інспектор на лінії має право поверхнево оглянути транспортний засіб, якщо є видимі технічні несправності, які можна виявити без залучення відповідного обладнання – несправні світлові прилади, зношеність шин, шумність, димність автомобіля, тріщини лобового скла – тоді складає адміністративний протокол. Усі порушення фіксуються, нам суттєво в цьому допомагає відеоспостереження, фото- і аудіофіксація порушень Правил дорожнього руху.

– Яка ситуація з ДТП в Сокальському районі?

– З початку цього року на території району сталося 63 дорожньо-транспортні пригоди. В них загинуло три особи, а 30 – травмовано. Багато ДТП скоєно з особистої необережності водіїв. Є випадки, коли вони, керуючи автомобілем чи мопедом в нетверезому стані, заїжджали в кювет, врізалися в дерева.

Ось, наприклад, у місті Великі Мости, водій керував автомобілем у нетверезому стані, не впорався з керуванням, з’їхав з дороги у кювет. У результаті він та пасажир отримали тілесні ушкодження.

В селі Переспа 19-річний водій мотоцикла, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, вночі їхав мотоциклом без увімкненого світла. Не вибравши безпечної швидкості, будучи неуважним, здійснив наїзд на причіп, який поставив сам напередодні. Внаслідок ДТП хлопець загинув. Прикро, бо це бічна вулиця, на ній не було руху автотранспорту.

Ще одне ДТП сталося в с. Сілець – невідомий водій на автомобілі здійснив наїзд на велосипедиста, 1965 р. н., жителя с. Сілець, і втік з місця пригоди. Велосипедист з травмами був госпіталізований в Червоноградську міську лікарню. На місці події знайдено кілька осколків. Завдяки цьому вдалося визначити марку, колір автомобіля. Весь особовий склад Сокальського ВДАІ працював цілу ніч над розкриттям ДТП і вранці вдалося затримати водія. Він зізнався у скоєному, проти нього порушили кримінальну справу.

– Багатьох мешканців району цікавить, чи перевіряєте маршрутки, автобуси, що здійснюють перевезення на території району?

– На території Сокальщини є п’ять перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів. З початку цього року працівники ДАІ склали вісім адміністративних протоколів на керівників автотранспортних підприємств, які допустили випуск на лінію технічно несправних транспортних засобів. Перевізники зобов’язані не випускати на лінію транспортні засоби, технічний стан •яких не відповідає вимогам державних стандартів, Правил дорожнього руху, а також якщо вони не зареєстровані у встановленому порядку, переобладнані з порушенням вимог законодавства або не пройшли обов’язкового технічного контролю.

Є план-графік перевірок автопідприємств, погоджений управлінням Державтоінспекції у Львівській області. Не щодня маємо право перевіряти перевізників, тільки якщо виявляємо недоліки, то частіше проводимо цільові контрольні перевірки.

– Знаю, що проводите й інші заходи. Чи є якісь результати?

– Під час операції "Розшук" державтоінспектори затримали особу, яка вже кілька років перебувала в розшуку. На території району зафіксували кілька крадіжок автомобілів. В нічний час, під час патрулювання, було помічено, що в Сокалі по вул. Героїв УПА біля одного з будинків група осіб спостерігає за автомобілем. Державтоінспектори відслідковували усі їхні дії і затримали злочинців на "гарячому" – коли вони проникли в автомобіль і намагалися зрушити з місця.

Останнім часом в Сокалі невідомі особи зламували автомобілі не з метою їх заволодіння, а щоб пограбувати. Забирали все: ключі, гроші, документи, сумочки та ін. Звертаюсь до всіх власників автотранспорту: не залишайте автомобілів, особливо в нічний час, під будинком без нагляду. Краще заплатити кілька гривень за послуги автостоянки і бути впевненим, що машина у безпеці, адже будь-яке пошкодження в кінцевому результаті все одно вартує коштів: потрібно замінити скло, шини, пофарбувати авто тощо.

– Зараз у дітей тривають літні канікули. Чи є серед них такі, котрі порушують Правила дорожнього руху?.

– Нині на території обслуговування ВДАІ Сокальського РВ ГУ МВСУ в Львівській області тривають заходи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Їх мета – посилення профілактичної роботи серед школярів, зменшення випадків ДТП з вини дітей і, як результат, – зниження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Статистика, на •жаль, свідчить, що третина ДТП за участю неповнолітніх стається через порушення ними елементарних правил поведінки •на вулицях і дорогах. В основному – це ігри близько до дороги, несподівана поява на проїжджій частині вулиць. Причинами ДТП є й безконтрольна їзда на велосипедах та скутерах.

 Кінець літа і початок осені – найбільш небезпечні для дітей щодо їх травмування на дорогах. Наші заходи спрямовані на підвищення культури поведінки громадян на дорогах, причому як водіїв, так і пішоходів. Вона повинна починатись з дитсадка, а потім продовжуватись і на шкільній лаві. Батьки повинні вчити дітей переходити дорогу у місцях, де є світлофор, чи на пішохідному переході. Не можна ходити по проїжджій частині, для цього є тротуари і обочини.

– Що, наостанку, побажаєте читачам газети?

– Насамперед, хочу побажати всім учасникам дорожнього руху лише зеленого світла. Дотримуйтесь Правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкість, ніколи не сідайте за кермо автомобіля в нетверезому стані і пам’ятайте, що від Вашої безпеки залежить життя людей. Сподіваюсь, що між водіями, пішоходами і інспекторами ДАІ буде взаємоповага і розуміння. Бажаю усім щасливої дороги!

Розмовляла Ольга ДИЛИН.

Exit mobile version