Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Божа Мати була шанована від перших віків християнства

Ми всі з нетерпінням чекали приходу весни. Вона приносить особливу радість, бо після сумних і тривожних днів Великого посту, коли ми з болем у серці перейнялися стражданнями і смертю на хресті нашого Спасителя, приходить радісний день славного Воскресіння. Раділа по Воскресінні найсвятіша Мати Ісуса, радіємо і ми, дорогі брати і сестри, віддаючи Їй честь і славу, особливо у травні.

Зайшовши до Церкви, ми вдивляємось в образ Божої Матері, яка тримає на своїх руках маленьке Дитя.

Дорогі брати і сестри! У ці травневі дні свята Церква запрошує нас, християн, на велику радість духовних розважань, запрошує до щирої молитви для спасіння наших безсмертних душ.

Кожен день цього місяця готує нам нову зустріч з Пресвятою Богородицею. Не відмовляймося від зустрічі з Матір'ю нашого Господа Ісуса Христа.

Святе передання говорить, що апостоли піклувалися Матір'ю Свого Вчителя. Вона багато перетерпіла задля нашого спасіння. З найбільшою силою розгорілась єресь •в V ст., коли Несторій поширив її в Церкві.

З цього приводу був скликаний Вселенський Собор в Ефесі. На ньому святі отці визнали вчення Несторія суперечним із вченням Церкви. Пречиста Діва визнана тою, що справді заслуговує шанування Матері Божої. Після Ефеського Собору почалося велике шанування Божої Матері, і встановлення свят в честь Неї: Успіння, Різдво Богородиці, Благовіщення, Введення в храм Пресвятої Богородиці, а також молебні до Богородиці та інші прославляння. Тож прийдімо у ці дні до Неї, бо Вона чекає на нас. Саме Вона хоче торкнутися наших сердець своєю любов'ю. Кожне наше гріховне падіння боляче ранить серце Марії. Вона, як добра Мати, вболіває над нашими гріховними упадками і не перестає чекати на наше навернення. Не завдаваймо Їй болю.

Покладімо до Її стіп пахучі букети живих квітів. І нехай кожна квітка свідчить про нашу живу Віру, гарячу Любов і велику Надію на Її Материнське заступництво. Пресвята Діво Маріє, моли Бога за нас грішних.

Володимир ЖАРСЬКИЙ,
священик.

Exit mobile version