Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вінок пам’яті героїв світових воєн в селах Сокальщини

8 листопада після Богослужіння войславичани та жителі навколишніх сіл – Тудоркович та Старгороду – двома процесіями йшли з синьожовтими та червоночорними прапорами до церкви.

В цей час отець Степан Ділай розпочав молебень до Пресвятої Богородиці, щоб вшанувати жертв світових воєн, терору і депортацій. Опісля всі пішли до символічної могили Борцям за волю України, де відбулася панахида за померлими.

Потім у Народному домі відбулося віче. Cільський голова Іван Чернієвський розповів про страшні, трагічні роки двох Світових воєн, які пережили місцеві жителі, та героїзм наших земляків, які воювали в Українській дивізії січових стрільців, Українській Галицькій Армії і в УПА. Згадав і про жертви, які понесли села в роки війни і післявоєнний час. Він репрезентував присутнім книги «Сокальщина. Книга пам“яті Україні. 1914-1990 р.» та «Правдиве і трагічне», колишнього жителя села Войславичі Івана Сича.

Далі присутні хвилиною мовчання вшанували пам“ять усіх, хто боровся за волю України, та невинно убієнних в час терору та депортації.

Продовжив розповідь про минуле наших сіл, які зазнали горя, залишившись у межах Польщі, директор Тудорковицької школи Володимир Гуменюк. Зокрема, він зупинився на трагічній долі села Печигори, яке було майже знищене. Згодом радянська влада не дозволяла тут селитися у 19591970 рр. Відтак у 1975 році село зникло з мапи України. А колись на Дмитра, 8 листопада, сюди з“їжджалися вихідці села та гості на престольний празник…

Другу частину дійства розпочав директор Войславицької школи Олег Славич, котрий розповів про створення ЗУНР, героїзм Січових стрільців, які в ніч на 1 листопада встановили над Львовом синьожовтий стяг. Він акцентував увагу на відвазі вояків під час Листопадового чину, які мужньо боронили Українську незалежну державу та назвав поіменний список загиблих Січових стрільців та стрільців УГА, вихідців з сіл Тудорковичі, Войславичі, Старгород, Печигори.

Потім присутні оглянули літературномузичну композицію «Свята пам“яті українців», яку підготували учні Войславицької, Тудорковицької шкіл. Ведучі Діана Вовк, Олеся Пилипчук розповідали про героїзм українських Січових стрільців, вояків УГА. Учні читали вірші, співали патріотичні козацькі, стрілецькі пісні. Зворушила усіх до сліз й інсценізація «Повстанської балади», яку виконали Галина Вовк і Антон Хома. Теплими оплесками зустріли глядачі Андріану Юринець, яка піднесено виконала патріотичні пісні. Дійство завершилося виконанням Державного гімну.

Наприкінці Тудорковицький сільський голова Іван Чернієвський подякував усім за цей захід патріотичного спрямування і виховання молоді в дусі патріотизму.

Опісля члени оргкомітету – Іван Чернієвський, Володимир Опульський, Володимир Гуменюк, Леонід Квашинський, Ярослав Данчук і наймолодша жителька села Печигори з 1958 р. н. Рада Гуменюк побували на місці церкви колишнього села Печигори. Напередодні учні та вчителі Войславицької школи впорядкували територію навколо колишнього храму, покосили чагарники і встановили березовий хрест на місці поховання вояків австрійської армії 1914 року. Вони поклали квіти та вінок до символічної могили Борцям за волю України і молитвою вшанували пам“ять жителів села Печигори. Адже пам“ять невмируща…

Ольга БУЧМА, вчителька Войславицької школи III ст.

Exit mobile version