Проект триватиме три роки і протягом першого року у нього готові вкласти 1,5 млн. доларів. Залучатимуть до нього партнерів, зокрема підприємців, які купуватимуть у селян продукцію. Господарствам ж забезпечать повну підтримку. Відтак, родина-учасник проекту зможе заробити на врожаї до 100 тис. грн.
«Проект буде полягати в тому, що починаючи від навчання, закінчуючи місцями, де буде реалізовуватись продукція, – це все увійде в процес, – пояснює директор департаменту агропромислового комплексу ЛОДА Наталя Хмиз. – До проекту будуть долучатись кредитні спілки, які допоможуть нам співфінансувати. До цього долучаться холдинги, які теж готові йти в соціальну відповідальність. Долучаться такі структури як «Яблуневий Дар», ринок «Шувар», які є ринками, куди продукція врешті потрапить. Це велика спільна праця, спрямована на реалізацію цього проекту».
Розглядатимуть проект на засідання сесії облради 26 січня. Перший заступник голови ЛОР Парасковія Дворянин певна, що обранці проект підтримають.
«Зрозуміла її доцільність, ефективність. Ми маємо вже кількість фермерських господарств, які будуть розвивати, ми розуміємо, в яких районах ми це будемо робити, також відома структура співфінансування, залучені додаткові і зрозуміло куди буде йти продукція», – каже Парасковія Дворянин.
Проект увійде до обласної програми розвитку АПК. Також там пропишуть систему відшкодування державою відсотків по кредитах. Пропонуватимуть фермерам й інші способи позичити кошти.
«Це фінансова підтримка на поворотній основі. Це кошти, які будуть безвідсоткові, якими можна буде скористатися протягом року, якщо дозволяє сама справа. Або за три роки, якщо мова буде йти про більші суми», – розповідає Наталя Хмиз.
Фермери готові покладатись лише на себе, певен фермер Богдан Денькович із Жидачівщини. Він вже працює сьомий рік і має близько 1400 корів. Однак переконаний, якщо держава пропонує допомогу, то потрібно брати. Так, вже кілька років поспіль користається з програми відшкодування відсотків за кредитами.
«Малі вкладення, але є. Це повернення генетичних ресурсів худоби, це насіння, це відсоткова ставка. Ну ніби не багато як на таке велике господарство, але 200 тисяч гривень – це гроші», – зазначив фермер.