Відбувся другий воркшоп для фахівців громад-учасниць навчальної програми «Кроки для спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами». У воркшопі взяли участь фахівці з громад Львівщини, Закарпаття та Івано-Франківщини. Львівщину на заході представляли працівники із Самбірської, Добротвірської та Лопатинської громад. Про це повідомляють у Львівському регіональному офісі U-LEAD.
З представниками територіальних громад працювали Катерина Степчук та Тетяна Данилів, експертки з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з Європою».
«Сьогодні ми розглянули основні інструменти та ресурси, завдяки яким можна зібрати вихідні дані для проведення земельного аудиту в громаді. У подальшому ми проводитимемо індивідуальні консультації для громад-учасниць навчальної програми. Для нас важливо, щоб фахівці з громад з максимальною користю використали навчання як для себе, так і для територіальної громади», – зазначила Катерина Степчук, експертка з просторового планування та управління природними ресурсами.
Експертки розповідали про важливість проведення якісного обліку земельних ресурсів, які наявні в громаді. Для цього учасникам воркшопу було презентовано перелік вихідних даних. Також фахівці територіальних громад ділилися інформацією про наявні матеріали з обліку земель, якими вони користуються в роботі.
Представники громад ознайомилися з наявними електронним інструментами, які можна використовувати для збору різноманітної інформації про земельні ресурси. Експертки Програми детально розповіли про їх функціонал та процедуру отримання відповіді на запити.
«Дякуємо за проведений захід, який дуже важливий для нас. Ми старатимемося зібрати максимум необхідної інформації про земельні ресурси, оскільки розуміємо наскільки це важливо для розвитку нашої територіальної громади. Ще раз дякуємо Програмі «U-LEAD з Європою» за таку можливість», – ділиться Світлана Дутко, учасниця воркшопу з Самбірської громади.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U–LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.