Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Працюють на результат та досягнення успіху

Наближається до завершення 2015-ий сільськогосподарський рік у хліборобів Сокальщини. 

Господарську діяльність на території району здійснюють 30 сільськогосподарських підприємств, 80 фермерських господарств та 18326 господарств населення. Посівна площа району 61,8 тис. га, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах  61%, у господарствах населення  39 відсотків. За останні роки відбувається стабільне нарощування виробництва рослинницької продукції. У 2015 р. вироблено зерна 174 тис. тонн при середній урожайності 45,3 ц/га, цукрових буряків  138 тис. т (450 ц/га), озимого ріпаку  10 тис. т (30 ц/га), сої  6,3 тис. т, картоплі  130 тис. т, овочів  26 тис. т, молока  42 тис. т, м'яса  11 тис. тонн.

За такими високими показниками стоїть наполеглива, щоденна праця керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, спеціалістів, працівників полів і ферм та кожного працівника, який займається домашнім господарством.

У сьогоднішніх умовах дуже важливо не тільки виростити рослинницьку і тваринницьку продукцію у великих об'ємах, а ще більш важлива висока якість і низька собівартість з метою отримання прибутку.

Сільськогосподарські виробники за останні роки перестали сподіватись на державу та державну підтримку. За час реформування аграрного сектору вижили лише ефективні підприємства. Тут, у першу чергу, на перше місце виступає роль керівника та його команди, від того, як рахують кошти і господарюють, мають результати.

У нашому районі лідерами є ПАФ "Білий Стік" (директор Олег Іванчина), ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького" (Володимир Шмигельський), ПАФ "Войславичі" (Ігор Сметана), фермерське господарство "Хом’як С. М." (Ігор Хом’як), ТзОВ "Галичхутро" (Василь Муха), ТзОВ "Перв'ятичіАгроком" (Роман Вараниця), ПП "ГОВІ" (Мирослав Проць).

Сільське господарство завжди було і буде багатоваріантним, потребуватиме творчого і розважливого підходу, відчуття потреби ринку, саме таким критеріям відповідають фермерські господарства. З гордістю хочу відзначити, що як ніде в області, в нашому районі здійснюють господарську діяльність 80 фермерських господарств. Вони створені власними силами, борються за життя в аграрному ринку, є серйозними виробниками сільськогосподарської продукції, які впроваджують у виробництво сучасні технології, посів новими високопродуктивними сортами і гібридами насіння із застосуванням збалансованого мінерального живлення, засобів захисту рослин, використовуючи сучасну техніку. Прикладом таких успішних фермерських господарств у районі є ПП АФ "Щедрий лан" (директор Роман Шевчук), ТзОВ "Агролан" (Ігор Кінах), ф/г " Дзвін" (Оксана Сало), ф/г Мирослава Шумила, ф/г Михайла Батюха, СФГ "Жужіль" (Мирон Вітик), ф/г Михайла Веклина, ф/г "Шпиколоси" (Володимир Масляк). 

Найбільшим виробником овочевої продукції закритого грунту є ТзОВ "СОТЕКО" (директор Сергій Костюк) зі щорічним виробництвом овочів 2.5 тис. тонн.

Складною галуззю сільськогосподарського виробництва з точки зору затратності, низьких закупівельних цін, є виробництво тваринницької продукції. Тому виникає необхідність вкладати великі інвестиції у переобладнання матеріальнотехнічної бази з метою зниження собівартості, а виробництво продукції повинно відповідати всім ступеням якості, та своєчасно надходити до споживача.

Саме такими підприємствами в галузі молочного скотарства є ПАФ "Білий Стік" з продуктивністю на корову  5556 кг, річним виробництвом молока  2200 тонн, з ефективним використанням доїльного залу; ДП "Молочні ріки" з продуктивністю корів  6540 кг, виробництвом молока  2350 тонн та технологічним застосуванням молокопроводу.

У галузі свинарства кращими підприємствами з середньодобовим приростом свиней (600900 г) є ф/г "Шпиколоси", ПАФ " Білий Стік", ф/г “Хом’як С. М.“, ТзОВ "Сокальське племпідприємство", ТзОВ "Галичхутро", ПП "РМК".

В галузі птахівництва виробництво інкубаційних яєць та м'яса птиці здійснює ПП "ГОВІ". 

Найбільшим підприємством в галузі хутрового звірівництва в західному регіоні є ТзОВ "Галичхутро". На підприємстві утримується більше як 12 тисяч голів маточного поголів'я хутрових звірів  норок, сріблястих лисиць та песців.
Питому вагу у виробництві сільськогосподарської продукції, а саме 26%, займає ПП "Західний Буг". Це  виробництво зерна, цукрових буряків, сої, ріпаку. 

Підприємство використовує сучасну світового рівня високопродуктивну техніку і технології, а відповідно забезпечує виробництво і урожайність на рівні передових країн. ПП "Західний Буг" нараховує і виплачує своїм працівникам найвищу заробітну плату, є найкращим платником податків.

Сьогодні нікого не здивуєш урожайністю зерна  8090 ц/га, цукрових буряків  600700 ц/га, кукурудзи на зерно  90110 ц/га. Останнім часом поняття "реалізація аграрного потенціалу" перейшло з розряду мрійливих думок в режим реального часу.

За результатами господарської діяльності у 2015-ому планується отримати 53.9 млн. грн. прибутку, в тому числі від виробництва рослинницької продукції  44.2 млн. грн., від звірівництва та продукції переробки  11 млн. грн. На жаль, від галузі тваринництва очікується 1.3 млн. грн. збитку. Працівникам сільського господарства буде нараховано заробітної плати 15% від валового доходу, що становить 24 млн. грн. Важливим чинником ведення сільськогосподарського бізнесу є нарахування та виплати орендної плати за використання земельних паїв. У середньому по району відсоток нарахування та виплати орендної плати становить 3.8% від вартості землі, що в сумі складає 23.7 млн. грн. 

Кращі господарі  це ті керівники, які за будьяких умов не опускають рук, а працюють на результат та досягають успіху, які піклуються про своїх людей, вчасно виплачують заробітну та орендну плату, дбають про соціальну сферу. І ми маємо надію, що з року в рік їх на теренах Сокальщини ставатиме все більше і більше.

Ігор ШАЙНОГА, начальник управління агропромислового розвитку Сокальської РДА.

 

 

 

Exit mobile version