Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Зберегти вирощений врожай – обов’язок для кожного

Хлібороби знають, якої непоправної шкоди може завдати урожаєві вогонь. То чому з року в рік ми стаємо все більше необережними та недбалими з «червоним півнем»?

Аналізуючи причини пожеж на ланах, видно, що переважна їх більшість спричинюється найпростішими чинниками: це іскри, що летять з вихлопних труб двигунів внутрішнього згорання, порушення правил екслуатації теплових генераторів під час сушіння, дитячі пустощі з вогнем, недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Запобігти втратам урожаю від пожежі зовсім не складно, треба організувати охорону полів у період достигання хлібів та збирання урожаю, заборонити розпалювання багать поряд з хлібними масивами; розбити поля на п’ятдесятигектарні ділянки, обкосити їх та проорати протипожежні смуги.

Вся сільгосптехніка, задіяна на збиранні урожаю, повинна бути забезпечена первинними засобами пожежогасіння та протипожежним обладнанням. Щодня до початку роботи необхідно ретельно очищати іскрогасник та вихлопну трубу від нагару. Необхідно заборонити роботу всієї збиральної техніки без капотів, використання паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів, заправляти збиральну техніку безпосередньо на хлібних масивах.

Місця постійного скиртування грубих кормів повинні бути огородженими, обладнані блискавкозахистом та забезпечені первинними засобами пожежогасіння.

Служба державного пожежного нагляду Сокальського району нагадує, що суворе дотримання протипожежних вимог є одним з головних напрямків збереження врожаю від пожеж.

Роман ВИННИЧЕНКО, ст. інспектор СзПНПД Сокальського РВ ГУ МНС України у Львівській області, ст. лейтенант служби ЦЗ.        

Exit mobile version