Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Чи одумається горе-матір?

Коли на засіданні комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації назвали це прізвище, присутні переглянулись: знову? в котрий раз? Про те як сокальчанка Лідія виховує дітей слухали вже вчетверте. Жінка давно розлучена, має сімнадцятирічну доньку і трирічного сина. Вона ніде не працює, водить додому сумнівні кормпанії, п’є. Аліменти пропиває, дітей виховує її матір. Борг Лідії за комунальні послуги склав вже більше десяти тисяч гривень. Скільки не просили її одуматися – та марно. Тож цього разу жінці сказали, що позбавлятимуть її батьківських прав. На що вона зреагувала миттєво: я собі щось зроблю, бо жити без дітей не зможу. Вдавала з себе хвору, не говорила, а шепотіла, мовляв, ось як в мене заклало горло, але я все ж прийшла на засідання. Але під кінець забула про «хворобу» і заговорила нормальним голосом. Співчуття до себе не викликала, бо як можна співчувати жінці, яка віддає перевагу горілці, а не дітям. Як завжди, прийшла на засідання і її матір. Але якщо раніше ще сподівалася, що Лідія схаменеться і дбатиме про дітей, то тепер сказала: позбавляйте її батьківських прав, бо нема на то ніякої ради, а діти всеодно в мене живуть. Так і вирішили.

Наступне питання також стосувалося долі двох зовсім маленьких дітей – Олега та Миколи. Першому два з половиною роки, другому тільки пішов другий рік. Їхній матері, сокальчанці Наталії, лише двадцять один рік, вона одинока матір. Живе в двокімнатній квартирі разом з братом, в якого постійно збираються п’яні компанії. Зрозуміло, шо самій їй важко ростити дітей. Тому її сім’ю взяв під супровід центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді.

Молода жінка легковажно відноситься до своїх материнських обов’язків: погано годує дітей, хоч гроші на них отримує (менший син має анемію), може залишити їх без догляду. Якось діти виповзли на дорогу, ледь не під колеса транспорту. Жінка не пускає в дім медпрацівників, мотивуючи це тим, що діти здорові, не привозить їх на щеплення в дитячу консультацію. В черговий раз її запитували, чому не візьме безкоштовну суміш для дитини, адже для цього потрібно принести тільки дві довідки. І в черговий раз вона апатично пообіцяла, що піде за цими довідками. Звичайно, життя її не з медом, але, народжуючи двох дітей, та ще й без чоловіка, повинна була розуміти, яку ношу бере на свої плечі. Однак не зрозуміла. Бо й сама виросла в неблагополучній сім’ї, росла без батька, бачила п’яну матір, яку горілка рано звела в могилу. Наталі не вистачило сил вирватися з оточуючого середовища, вона пішла протореною дорогою.

Думки членів комісії розділились: одні пропонували позбавити Наталію батьківських прав, інші – дати їй ще один шанс виправитися. Після голосування перемогла друга пропозиція: жінці дали термін виправитися, навести лад в квартирі, обстежити дітей у поліклініці, нормально доглядати за ними. Через півроку це питання будуть знову розглядати. А відповідні служби зобов’язали частіше навідуватися в цю сім’ю, надавати їй конкретну допомогу.

…Дві сім’ї, чотири дитячі долі. Як складуться вони? Чи відчуватимуть ці діти материнську ласку і опіку, чи ні? Це в першу чергу залежить від цих двох жінок.

Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version